Česko 5:1 Lotyšsko

'Matka příroda s ním má jiné plány.' Kojot přežil srážku s autem, zachránila ho maska vozu

Když kojota srazí auto, nemá moc velké šance na přežití. Kanaďanka Georgie Knoxová jela ráno do práce a pod kola jí vběhl kojot. Myslela si, že je mrtvý, jeho příběh ale dopadl dobře. Srážku s autem přežil a zaklíněný v masce auta se svezl 35 kilometrů.

Ottawa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kojot (ilustrační foto) | Foto: CaptSpaulding/CC BY-NC-ND 2.0 | Zdroj: Flickr

„Minulý týden jsem časně ráno jela do práce, když mi před auto vyběhl kojot a já ho srazila. Uslyšela jsem křupnutí. Myslela jsem, že jsem ho přejela a zabila,“ popsala na svém facebooku Kanaďanka Georgie Knoxová.

Jela proto dál do 35kilometrů vzdáleného Calgary. Když pak ve městě zastavila na semaforu, upozornil ji kolemjdoucí, že má v masce auta uvězněného živého kojota. „Vystoupila jsem z auta a šla se podívat. Chudák malý ke mně vzhlédnul a zamrkal,“ přiblížila netradiční zážitek Knoxová.

Kojot přežil srážku s autem, zachránila ho maska vozu | Foto: Georgie Knox/Facebook

Vyproštěný kojot nebyl podle ní příliš zraněný. Vypadal trochu otřeseně a trochu kulhal na jednu nohu. Zvíře poté dostalo napít vody a nakonec se vrátilo do přírody. „Matka příroda měla zjevně s tímhle zvláštním malým kojotem jiné plány,“ uzavřela příběh Knoxová.

Její video na sociální síti Faceboook už zaznamenalo přes 30 milionů zhlédnutí. A celý příspěvek s fotkou kojota koukajícího z masky auta má přes 700 tisíc reakcí a sdílení.

Jeden z uživatelů v diskusi píše, že až dosud si myslel, že devět životů mají jen kočky. Teď už prý ví, že kojot má životy minimálně dva.

Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme