Trojčata bílých tygrů v liberecké zoo slaví první narozeniny

Gaia, Liam a Sambur, trojčata bílých tygrů, se stala ozdobou liberecké zoologické zahrady. Na podzim poputují do jiných zoo, aby uvolnili místo pro další liberecký odchov, dnes ale oslaví první narozeniny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílá tygřata: dva samečci, jedna samička

Bílá tygřata: dva samečci, jedna samička | Foto: Zoo Liberec

„V sobotu 29. června mohou všichni návštěvníci dorazit do liberecké zoo. V rámci oslav prvních narozenin našich bílých tygrů je pro ně připravena řada zajímavých stanovišť, úkolů a soutěží. Samozřejmě bílí tygři tam sehrají nějakou úlohu. Jak hokejoví, tak ti naši živí,“ prozradil mluvčí zahrady Ivan Langr.

Za život už trojčata spořádala stovky litrů mléka a kolem 900 kilogramů hovězího a králičího masa. Nejen proto velikostí dohánějí svou matku. Samci Liam se Samburem už ji zanedlouho přerostou. Odhadnout, kolik mláďata nyní váží, je podle mluvčího zahrady Ivana Langra těžké:

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Šárky Škapikové o chystaných narozeninách trojčat bílých tygrů v ZOO liberec

„Naposledy jsme je vážili někdy loni v osmi týdnech. Jestliže Surya Bára má něco kolem 90 kilogramů, tak každé z trojčat může mít něco málo pod 90 kilogramů.“

Rozeznat mláďata od matky je už proto pro návštěvníky zahrady poměrně obtížné: „Byla jsem se na ně podívat na podzim, a to byla ještě malá a roztomilá. Teď už je od mamky nerozeznám,“ přiznává jedna z návštěvnic liberecké zoo.

Šárka Škapiková, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme