Autorka

Šárka Škapiková

Natáčím reportáže o aktuálním děním ve svém rajonu, kterým je Jablonecko v Libereckém kraji.

RSS autorky

Články autorky

|Šárka Škapiková, Vojtěch Man |Zimní sporty

Jizerská 50 'bojuje' s prázdninami. Penziony jsou plné, v Bedřichově nepůjde zaparkovat

Pořadatelé přesunuli Jizerskou 50 z ledna na únor a závod se tak protne s turnusy jarních prázdnin. Obce se bojí dopravního ruchu a velkého množství lidí na Bedřichově. Rolbaři pak mají strach, že jim budou dovolenkáři vstupovat do stop upravených na závody. Lyžaři musejí být pro změnu nervózní z toho, že neseženou žádné ubytování. Hotely a penziony jsou plné prázdninových rekreantů.

|Šárka Škapiková |Zprávy z domova

Obří ledové koule míří z Liberce do Norska. Čeští architekti tam postaví vesnici plnou iglú

V ledové kouli můžete relaxovat nebo i spát. Netypické kulaté iglú vymysleli architekti z Liberce, stačí nastříkat vodu na velkou nafukovací plachtu. S nápadem vyhráli soutěž v Kanadě a získali obdiv milovníků netradičních nápadů po celém světě. Teď jedou do Norska stavět vesničku plnou ledových iglú, ve kterých budou lidé bydlet.

|Šárka Škapiková |Regiony

Horští záchranáři, policisté a hasiči v Jizerských horách nacvičovali pátrání po ztracených turistech

Do Jizerských hor se vypravila parta šesti turistů, rozdělili se na tři skupinky a vzájemně se ztratili. Máte úkol najít je. Takovou informaci si vyslechly desítky horských záchranářů, policistů a hasičů na začátku velkého cvičení v nepřístupném terénu. Do Jizerských hor dorazil opravdový podzim, celý den vydatně pršelo a bylo téměř na nule. Podmínky, které podle horských záchranářů turisté často podceňují.

| ČRo, Šárka Škapiková, Vojtěch Koval |Regiony

Vedení Libereckého kraje bude s astronomy řešit problém zářících polských skleníků

Problém enormně zářících skleníků u města Turów na polsko-české hranici bude dnes řešit vedení Libereckého kraje spolu s astronomy. Osvětlení skleníků s rajčaty a okurkami na rozloze deseti hektarů ozařuje okolní města a obyvatelům to vadí. Takzvané světelné znečištění navíc škodí životnímu prostředí.

|Šárka Škapiková |Regiony

Liberecká radnice chce před zápisy do prvních tříd bojovat s takzvanou spádovou turistikou

Liberec se s blížícími zápisy do základních škol opět potýká s takzvanou spádovou turistikou. Někteří rodiče přehlašují dětem trvalé bydliště ke známým, příbuzným nebo dokonce do hotelu tak, aby obešli spádovou vyhlášku a dali dítě tam, kam chtějí, a ne tam, kam by měli. Kvůli tomu, že školy jsou naplněné téměř na maximum, se může stát, že kvůli změnám adres nezbude místo na ty žáky, kteří ve spádové oblasti opravdu bydlí.

|Šárka Škapiková, Vojtěch Man |Zimní sporty

Okruh zatraktivnil Jizerskou 50 pro diváky. Víckrát viděli hvězdy i hendikepované běžkaře

Letošní Jizerská padesátka skončila. Spokojení byli po třídenním závodním maratonu nejen běžkaři, ale také diváci a pořadatelé. Ještě před několika dny se přitom s rozpaky mluvilo o tom, že závod zkrácený a rozdělený do okruhů kvůli nedostatku sněhu, může být sportovním faux pas. Stopy byly podle lyžařů dobře upravené a s tratí byli spokojení i lyžaři s hendikepem.