Pavel, nebo Babiš. O volbě prezidenta už rozhodují nakažení covidem, volí v drive-in stanovištích

Hlasování o tom, zda bude novým prezidentem generál Petr Pavel, nebo expremiér Andrej Babiš z hnutí ANO, začalo ve středu v 8.00. Budoucí hlavu státu mohou jako první vybírat z auta lidé v izolaci kvůli koronaviru, pokud přijedou na stanoviště, kterých je pět v Praze a po jednom v každém z okresů. Takzvaná drive-in stanoviště budou otevřena do 17:00.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Voliči, kteří jsou v izolaci kvůli covidu-19, mají možnost odevzdat svůj hlas v prezidentských volbách

Voliči, kteří jsou v izolaci kvůli covidu-19, mají možnost odevzdat svůj hlas v prezidentských volbách | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

V prvním kole prezidentských voleb před dvěma týdny hlasovala polovina lidí v covidové izolaci pro Pavla a čtvrtina pro Babiše. Bývalý vysoký představitel české armády a NATO Pavel získal 180 z 354 platných hlasů, největší podporu měl v Libereckém kraji. Předseda a poslanec hnutí ANO Babiš obdržel 85 hlasů, nejlépe si vedl ve Zlínském kraji.

Volit na drive-in stanovištích mohou lidé, kteří mají od lékaře nebo hygieniků potvrzení, že jsou v izolaci kvůli koronaviru. Prokázat se mohou i věrohodným potvrzením o pozitivním testu na covid, případně vyplnit před hlasovací komisí čestné prohlášení o izolaci.

Babiš je jako flašinet, pořád stejná písnička, řekl Pavel. A vy jako kolovrátek, kontroval šéf ANO

Číst článek

Pokud koronaviroví voliči na drive-in stanoviště nedorazí, mohou hlasovat doma do speciálních přenosných volebních schránek, pokud o to požádají nejpozději ve čtvrtka do 20.00 krajské úřady či pražský magistrát. Tuto možnost budou mít v pátek a v sobotu podobně jako běžní voliči.

Ve čtvrtek a v pátek by mohli hlasovat lidé v zařízeních, která byla kvůli koronavirové nákaze uzavřena. Při prvním volebním kole krajské úřady žádné takové zařízení neevidovaly.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme