Hladiny řek klesají

Hladiny všech toků v povodí Labe stále klesají. Pohotovost - tedy druhý stupeň povodňové aktivity - dopoledne hlásilo už jen Ústí nad Labem. Trvalý pokles hladiny Labe umožnil obnovit v úseku od Chvaletic do Lovosic plavební provoz. Odpoledne bude možný i na Labi pod Střekovem. Přes zdymadla Střekov a Lovosice budou moci lodě plout od zítřka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Foto: Alexandra Mlejnková

Hladina Labe stále klesá. Druhý stupeň povodňové aktivity, pohotovost, platil dnes ráno ještě v Ústí nad Labem. První stupeň hlásilo Labe v Brandýse a Mělníku. Jak se bude situace na Labi dále vyvíjet, Českému rozhlasu naznačil Zdeněk Novák z Královéhradeckého dispečinku: "Samozřejmě ty průtoky jdou trvale dolů. Možná už dneska pozdě odpoledne a zcela jistě zítra bude možný plavební provoz pod Ústím."

Vlivem příznivých klimatických podmínek bez srážek hladiny potoků a řek na území Povodí Ohře klesají. První stupeň povodňové aktivity, bdělost, platí už jen na odtoku řeky Ohře z vodního díla Horka na hranici okresů Cheb a Sokolov. Vzhledem ke snižujícím se teplotám až pod bod mrazu by hladiny všech sledovaných toků měly nadále klesat.

Rozvodněné toky tento týden zahrozily ve východních Čechách letos už potřetí. Řeky se na několika místech vylily ze břehů do luk a polí a krátkodobě zaplavily několik silnic. Žádné velké škody dosud nebyly hlášeny.

Markéta Kaclová, Tomáš Rákos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme