Na co se prezidentských kandidátů v debatách neptají? Vyzkoušejte si nepolitickou kalkulačku

Má Michal Horáček raději cestu autem, nebo vlakem? A preferuje Mirek Topolánek Beatles, nebo Rolling Stones? Zeptali jsme se prezidentských kandidátů na sadu otázek, které nesouvisí s politikou - a vy si můžete vyzkoušet, jak s nimi souzníte.

Praha

Foto: Filip Jandourek

Kandidáti na funkci prezidenta odpovídají v předvolebních debatách na celou řadu otázek, některé jim ale moderátoři nepokládají. Kandidáti odpověděli serveru iROZHLAS.cz na 25 nepolitických otázek - od toho, jestli mají raději český jazyk, nebo matematiku, po preferenci Star Wars či Pána prstenů. Když je zodpovíte také, na konci kvízu se dozvíte, kdo z nich má rád stejné věci jako vy a kdo má úplně jiné preference.

Co máte raději?

Vyberte si ze dvou variant tu, která je vám bližší, a klikněte na ni.

Test vám nezabere víc než minutu. Spodní oranžová linka ukáže, kolik rozhodnutí už máte za sebou a kolik vám jich ještě zbývá.


Do nepolitické kalkulačky se zapojilo osm prezidentských kandidátů. Výjimkou je současný prezident Miloš Zeman, který odmítl na otázky odpovědět. „Děkujeme za nabídku, ale nevyužijeme ji,“ napsal serveru iROZHLAS.cz v SMS prezidentův tiskový mluvčí Jiří Ovčáček.

Kalkulačka je obdobou starší, dnes již nefunkční verze z minulých prezidentských voleb, která vyšla na webu Hospodářských novin.

Adéla Sílešová, Petr Kočí a Michal Zlatkovský