Sociální demokraté o volebním programu strany

ČSSD je pro přímou volbu prezidenta. Vyplývá to ze sobotní programové konference strany, na které zaznělo, že sociální demokracie bude usilovat i o zavedení nových sociálních dávek. ČSSD má podle svého předsedy Vladimíra Špidly jasné cíle: sociální stát, vstup do Evropské unie, hospodářský růst a boj proti kriminalitě a korupci. Špidla zdůraznil snahu udělat z České republiky moderní sociální stát ve sjednocené Evropě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Špidla | Foto: Jan Rosenauer

Nástrojem ke splnění sociálně demokratických priorit, které předseda shrnul do slov práce, solidarita, bezpečnost a spravedlnost, má být povolební vládní koalice. Sociální demokracie o ní bude jednat s každým, kdo s ní bude chtít na uskutečňování jejích cílů spolupracovat.

"Sociální demokracie se jednoznačněji přihlásila k přímé volbě prezidenta jako svému programovému prvku, ale s termíny, kdy se tak stane, to nesouviselo," zhodnotil Špidla jeden z bodů jednání konference.

Přehrát

00:00 / 00:00

V.Špidla o přímé volbě prezidenta

ČSSD slibuje, že pokud bude ve vládě, vybuduje do roku 2010 plně profesionální armádu, ve které bude sloužit 35.000 vojáků z povolání a 10.000 civilních zaměstnanců. Od roku 2006 by v armádě už neměli být vojáci základní služby.

Lenka Rákosová, Jiří Kratochvíl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme