Zákon má obcím umožnit regulaci prostituce

Obce možná brzy budou moci prostituci na svém území omezit či regulovat. Prostitutky totiž od nich nejspíš budou muset mít k provozování sexuálních služeb oprávnění. Čekají na ně také pravidelné lékařské prohlídky a placení pojistného a daní. Počítá s tím návrh zákona o regulaci prostituce, který přijala vláda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

prostitutka | Foto: NEPOUŽÍVAT internet | Zdroj: AFP

Podle ministra vnitra Františka Bublana jde o zákon, který dopadne na více lidí, kteří se kolem prostituce pohybují.

"Není to přímo restriktivní zákon, ale domnívám se, že mnoho restrikcí z toho vyplývá. Je tam také uvedena trestnost pro zákazníky, to znamená, když někdo bude vyhledávat tuto činnost na těch nepovolených místech, tak může být postižen pokutou až 15 tisíc korun."

Prostituci nyní žádná norma nezakazuje, ale ani neupravuje. Živnostenský zákon pouze stanoví, že tato činnost není živnost. Podle ministra vnitra nová norma umožní bojovat proti trestné činnosti, která je s prostitucí spojena. Slibuje si od ní i omezení obchodu s lidmi, dětské a nucené prostituce a dalších negativních jevů.

Zákon teď čeká schvalování v Parlamentu, pak ho musí podepsat prezident republiky.

Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme