Organizace islámské konference odsoudila útoky v USA

Všechny islámské země odsoudily teroristické útoky ve Spojených státech a označily je za zvěrské. Je to uvedeno v závěrečném prohlášení ministrů zahraničí zemí Organizace islámské konference, která se konala v Katarské metropoli Dauhá. Ministři jsou proti rozšiřování protiteroristické kampaně na jakoukoli další muslimskou či arabskou zem. Představitelé konference přivítali prohlášení amerického prezidenta George Bushe, podle kterého Washington podporuje vytvoření nezávislé Palestiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle islámských zemí byly útoky v New Yorku a Washingtonu v rozporu s hodnotami a zásadami islámu, křesťanství i judaismu. Ministři zahraničí vyjádřili připravenost bojovat za odstranění terorismu a jeho příčin v rámci OSN. Šéfové diplomacií islámských zemí odmítají pokusy o spojování teroristických činů s islámem. V závěrečném prohlášení muslimské země odmítají vojenskou operaci proti Afghánistánu, a také aby se obětí protiútoků stávali afghánští civilisté. Zároveň ale vyjádřili podporu jakémukoliv zásahu proti teroristům. Islámské země se shodují na rozlišení teroristických organizací a hnutí odporu v zemích, které mají okupovaná území, jako jsou Libanon, Sýrie a palestinská autonomie.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme