V Sýrii pokračuje zatýkání odpůrců režimu

Syrská armáda se začala stahovat z města Der'á, které je centrem protivládních nepokojů. Podle agentury AFP z města odjely desítky těžkých vozidel a 350 vojáků. Rozsáhlé zatýkání lidí, spojených s protesty proti režimu, se ale odehrálo na předměstí Damašku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protivládní protesty v Sýrii doprovází střety s policí a násilnosti. | Zdroj: Reuters

Podle svědectví místních obyvatel zatkli vojáci ve čtvrti Sakba asi tři stovky lidí. Na tomto předměstí syrské metropole přitom nebyly protesty násilné, jako v Der'á. Tam vtrhli v sobotu vojáci, odřízli město od okolí a vyhnali demonstranty z ulic.

Podle opozičních aktivistů tam pak zatkli 800 lidí, v celé zemi pak dohromady na 8 tisíc. Syrské úřady tvrdí, že nejde o nespokojené civilisty, ale organizované zločinecké gangy.

Vojáci a další bezpečnostní síly obklíčili i některá další centra odporu proti režimu prezidenta Bašára Asada, například pobřežní Banijás nebo město Rastan.

Ministři zahraničí Itálie a Spojených států Franco Frattini a Hillary Clintonová se v Říme shodli, že proti syrskému režimu zavedou sankce.

Igor Maňour, David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme