Michal Ježdík

Michal Ježdík v textech na iROZHLASU

Basketbalový Nymburk změnil filozofii. Mladý tým prověří CSKA Moskva

|Jakub Kanta, Vojtěch Man |Ostatní sporty

Basketbalový Nymburk už dvanáct let v řadě vládne nejvyšší domácí soutěži. Výrazněji prorazit na mezinárodní scéně se mu ale doteď tak úplně nepodařilo. Třeba věhlasnou Euroligu - nejlepší klubovou soutěž starého kontinentu - si Středočeši ještě nikdy nevyzkoušeli. Možná i proto se vedení klubu na začátku tohoto roku rozhodlo pro změnu filozofie a to nejen při skládání kádru.

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Ostatní sporty

V českém basketbalovém prostředí rasismus téměř nemá místo

Už od roku 1966 si vždy 21. března připomínáme Mezinárodní den za odstranění rasové diskriminace. Mezi místa, která rasistické projevy dlouhodobě přitahují, patří obecně i sportovní stadiony, ty určené pro basketbal nevyjímaje. Právě basketbal je přitom sportem, ve kterém procentuálně najdete největší podíl černošských sportovců, a to dnes už i v českých podmínkách. Přesto paradoxně alespoň v Česku stále platí, že rasismus spojený s tímto sportem téměř neexistuje.

|Pavel Petr, Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Basketbalisté Nymburka chtějí protáhnout vítěznou sérii

Šestnáct vítězných mistrovských utkání v řadě. Takovou bilancí se mohou pochlubit basketbalisté ČEZ Nymburk. Středočeši naposled poznali hořkost porážky 6. prosince 2011 v souboji s litevským Rudupisem. V dalších duelech Euro Cupu, VTB ligy nebo Mattoni NBL nedali svým soupeřům šanci. Sérii mohou dnes prodloužit, v osmifinále Euro Cupu hrají v Pardubicích od 18 hodin a 15 minut s francouzským BCM Gravelines.