Čtyřikrát darovala vajíčka a na klinice jí bylo naznačeno, že je úspěšná dárkyně. Po pár letech ale sama musela kliniku navštívit. Tentokrát v opačné roli. Jako ta, co potřebuje od lékařů pomoct.
Smyslem projektu není vytvářet alternativu k lidské děloze, ale překlenout kritické období vývoje plodu před 22. týdnem. Šance na záchranu takových dětí se v současnosti pohybuje okolo deseti procent.
Veterináři v pražské zoo použili sperma samce Jamvana, který pochází stejně jako Ginni z indického Gudžarátu. Lev indický žije pouze v Girském lese a jeho okolí v počtu zhruba 600 jedinců.
Klinika asistované reprodukce při utrechtské univerzitě v Nizozemsku ve středu oznámila, že v jejích laboratořích došlo k procesní chybě, která mohla vést k záměně spermií u 26 oplodnění. Páry teď proto čekají na výsledky testů, které případnou chybu odhalí. Riziko se týká i lidí, kteří děti už mají nebo jsou v očekávání, píše americký server New York Times.
Buňky odebrané z vaječníku uhynulé samice nosorožce bílého Nabiré se podařilo v Itálii oplodnit. Ředitel Zoo ve Dvoře Králové Přemysl Rabas Radiožurnálu potvrdil, že dvě vajíčka odebraná z těla Nabiré začala dozrávat. Italská laboratoř ale udělala závažnou chybu - použila sperma z jiného druhu nosorožce.
Polské matce se narodilo dítě jiné ženy. Při oplodnění ve zkumavce došlo zřejmě k záměně vajíček. Žena odnosila holčičku, která se narodila s četnými genetickými vadami. Při kontrole DNA se zjistilo, že novorozeně není její.
Velká Británie se stane první zemí na světě, která zákonem umožní oplodnění in vitro s použitím DNA od tří osob. Spornou metodu schválila dnes Dolní sněmovna. První dítě by se její pomocí mohlo narodit už příští rok.
Stres, užívání návykových látek, odkládání těhotenství na pozdější věk či kvalita spermií, to jsou některé z důvodů, proč má s početím dítěte problém stále víc českých párů. Mnohdy jim nezbývá jiná možnost než umělé oplodnění. Z loňských novorozenců tak lékaři pomohli na svět zhruba každému třicátému.
Británie se nejspíš stane první zemí na světě, která povolí umělé oplodnění s užitím genetického materiálu tří osob. Britská vláda se rozhodla podpořit kontroverzní metodu s použitím DNA tří lidí, která má zabránit přenosu závažných genetických poruch z matky na dítě.
Voliči v americkém státu Mississippi rozhodovali o tom, zda je možné považovat oplodněné vajíčko za člověka se všemi právy. 55 procent z nich velmi konzervativní ústavní dodatek, který by v podstatě znamenal úplný zákaz potratů v tomto státě, zamítlo.