Celý svět upírá pozornost směrem k Ukrajině a zabývá se otázkou, jakým způsobem bude Rusko dál postupovat. S ohledem na tuto situaci tak trochu mimo hledáček pozornosti zůstává Čína.
Před pandemií se zdálo, že globální spotřeba uhlí dlouhodobě klesá. Uzávěry po celém světě a hospodářské otřesy v roce 2020 ale zvedly zájem o nové energetické projekty, které využívají právě uhlí.
Úředníci po celém světě jsou nyní na stopě bohatým Rusům, kteří skončili na sankčních listinách. Například Itálie nedávno v Terstu zabavila jednu z nejdražších jachet na světě.
Odra, poslední velký německý tok s téměř přírodní podobou, se má splavnit pro velké lodě. Polsko a Spolková republika v roce 2015 uzavřely dohodu o narovnání a prohloubení koryta této pohraniční řeky.
Kdo se chtěl dostat do Evropy, si podle Die Welt mohl cestu zarezervovat u běloruské cestovní kanceláře. Balíček měl obsahovat vízum, ubytování, převoz přes hranici a transport do Německa.
Další vývoj v Česku predikují i německojazyčná média. Švýcarská stanice SRF na svém webu píše o „napínavé sobotě“, která přinesla velké vítězství pro koalici Spolu a krok zpátky pro vládní hnutí ANO.
Po mnoha týdnech, kdy epidemie covidu-19 zesilovala, se Velká Británie na konci července dočkala klesající křivky nových případů. A to i přes nedávné výrazné rozvolnění protiepidemických opatření.
V chování včelích dělnic se může ukrývat klíč k pochopení alkoholové závislosti. Vědci zjistili, že včely stejně jako lidé mají po odnětí alkoholu abstinenční příznaky, všímá si server ABC News.
Když Erdoganova strana v roce 2002 poprvé vyhrála volby, nefiguroval v té době žádný turecký výrobce na seznamu největších zbrojovek světa. V současnosti místní producenti zaujímají sedm míst.
Opouštění církví není v současnosti jen německá doména. Členů náboženských obcí ubývá také v silně katolické Itálii, která sice nevybírá přímo církevní daň, přesto k církvím část z výběru daní putuje.
Konec roku se ve Velké Británii točil především kolem rostoucích čísel koronavirové nákazy a také definitivní rozlučky země s Evropskou unií. Přesto si svou pozornost získalo i jedno menší téma.
Čína spotřebovala mezi roky 2011 a 2013 více písku než Spojené státy během celého dvacátého století. Písek se využívá také ke zpevňování a rozšiřování povrchu v pobřežních oblastech.
Austrálie se od září potýká s rozsáhlými lesními požáry. Ve venkovských oblastech slouží převážně dobrovolníci, jejichž kapacity pomalu dochází. Období požárů se letos může protáhnout až na půl roku.