Kulturní tipy: písničkář Xindl X na lodi v Praze a nová deska Boba Dylana

Písničkář Xindl X zahraje v pátek večer na lodi Praha. Hudebník a držitel Nobelovy ceny za literaturu Bob Dylan vydal novou desku. Nejen to připomíná Radiožurnál v každodenních kulturních tipech.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpěvák Bob Dylan (archivní foto) | Foto: Mario Anzuoni | Zdroj: Reuters

Letní kino v Pragovce

Pražský kulturní prostor Pragovka zahajuje třetí ročník letního kina. Filmovým fanouškům nabídne jak snímky, které loni zabodovaly na Českých lvech a Cenách české filmové kritiky, tak studentské filmy z FAMU, které jinak nejsou často k vidění. Pragovka své letní kino zahájí komedií režiséra Jiřího Havelky Vlastníci 19. 6. od 21.30 – mimořádně v pátek. Další projekce se budou konat každý čtvrtek po setmění. Vstupné na letní kino je zdarma a za deště se projekce uskuteční v interiéru Pragovky.

Xindl X na lodi

Na lodi Praha odstartuje večer další koncert na vodě. Tentokrát se slavným písničkářem a hudebníkem Xindlem X, který má ve stém repertoáru také známou píseň Na vodě. Myšlenka projektu „Vzhůru na palubu“ reaguje na současný stav, který neumožňuje interpretům a kapelám plnohodnotně koncertovat a jejím fanouškům vyrazit z domu a užít si své oblíbené umělce naživo venku na louce ve festivalovém kotli. Loď vyplouvá v 17 a 20 hodin.

Hradišťan se Spirituál Kvintetem

V pátek vychází nové album Hradišťan & Jiří Pavlica & Spirituál kvintet & Dagmar Pecková. Dvojalbum plné hitů Hradišťanu a Spirituál kvintetu, ale i nikdy nevydaných skladeb a nečekaných verzí již zlidovělých písní. Účinkující vystoupili nejen samostatně, ale spojili své síly také ve společných skladbách, a to napříč hudebními žánry. Kromě stále žádaných a osvědčených hitů uslyšíte na 2CD také úpravy písní, které vznikly speciálně pro společné koncerty a vycházejí úplně poprvé.

Landscape na Žižkově

Pořadatelé letních kulturních akcí své plány výrazně měnit nebudou, i když se podmínky lepší

Číst článek

Skupiny Už jsme doma a Dunaj zahájí Landscape festival Žižkov 2020 zaměřený na krajinu a veřejný prostor. Na čtyři desítky nejrůznějších výtvarných děl, instalací a intervencí ve veřejném prostoru českých i zahraničních architektů a umělců láká na pražském Žižkově od 20. června osmý ročník Landscape festivalu.

Jeho cílem je nejen zpestřit během letních měsíců městské prostředí, ale také upozornit na potenciál této městské části a ukázat možnosti zlepšování kvality života ve městech, včetně adaptačních opatření na změnu klimatu. Návštěvníci se na těchto místech mohou těšit na umělecké instalace a architektonické intervence například Davida Vávry, Petra Stolína nebo Aleše Hnízdila.

Dylanova nová deska

Chvilku po půlnoci našeho času vydal držitel Nobelovy ceny za literaturu a hudebník Bob Dylan novou desku. V pořadí 39. studiové album má bluesový nádech. Zpívá na něm o událostech, osobnostech a atmosféře 60. let minulého století včetně vraždy amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Na nové desce Rough and Rowdy Ways je 10 nových písní a hudební kritici dlouhou dobu diskutovali, jestli jeden z největších písničkářů dokáže vytvořit pozdní dílo.

Bob Dylan na konci května oslavil 79. narozeniny a je stále koncertně aktivní, i když jeho turné Never Ending Tour bylo kvůli pandemii covidu-19 přerušeno a vystoupení v Japonsku odložena. Teď už ale vystupuje po Spojených státech – do poloviny července odehraje 25 koncertů.

Jiří Štefl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme