Festival Berlinale vyhledávají milovníci celebrit i netradičních filmů

Berlín žije už osm dní filmovou horečkou. Město okupují hvězdy stříbrného plátna, lovci autogramů i milovníci filmů. Svou atmosférou se Berlinale od jiných filmových festivalů neliší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herec Matt Damon byl na Berlinale obklopen fanoušky | Zdroj: Reuters

„Už mám plnou knížku a taky spoustu fotek,“ chlubí se devatenáctiletý Heiko. Tísní se mezi dalšími nadšenci, kteří v honbě za podpisem slavné osobnosti číhají u postranního vchodu hotelu Hyatt, kde se odehrávají festivalové tiskové konference.

Jeho zatím největším úlovkem je Matt Damon, teď už ale netrpělivě vyčkává Juda Lawa. Stejně jako jedna z mnoha přítomných mladých dívek, která má s lovem autogramů bohaté zkušenosti. Už v sobotu se jí poštěstilo získat podpis Hugha Jackmana.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodajka Českého rozhlasu v Německu Klára Stejskalová navštívila Berlinale

Letos lovcům autogramů navíc přeje počasí. Nesněží a teploty se pohybují kolem tří až pěti stupňů nad nulou. Při loňských minus patnácti totiž většina herců rychle zamířila do přistavených limuzín a fandové zůstali zkrátka.

V parteru nedaleké obchodní galerie na Postupimském náměstí stojí ve frontě trochu odlišná skupinka filmových příznivců. Je jim v zásadě jedno, jaká hollywoodská hvězda na Berlinale dorazila, zajímají se jen o film.

„Což je na Berlinale skvělé, že tady běží filmy, které se nedostanou pak normálně do distribuce. Takže jsem viděl třeba úplně skvělý americký film, který se jmenoval I Used to Be Darker, čili Býval jsem temnější. Je to příběh rozpadu vztahu dvou manželů, kteří jsou oba dva muzikanti, je to plné skvělé hudby. Absolutně takový jednoduchý, nenápadný, ale strašně silný, emocemi nabitý film,“ prozrazuje Jaroslav Rudiš.

Spisovatel a autor scénáře úspěšného snímku Alois Nebel vede v těchto měsících v Berlíně na univerzitě seminář, a tak si Berlinale nemohl nechat ujít.

Filmový festival Berlinale se letos koná po 63. | Foto: Reuters

„Berlín je pro lidi, co mají rádi kino, město zaslíbené, nejen když je Berlinale. Možná srovnatelné jenom s Paříží nebo s New Yorkem. Stačí se podívat, co tady běží. Můžete jít v podstatě každý druhý den třeba někdy do kina na Casablanku nebo na spoustu starých filmů,“ vysvětluje Rudiš.

„Mně se na Berlinale moc líbí to, že je to festival pro diváky. A je to něco, co se zažije třeba v Karlových Varech. Lidé fakt stojí dvě hodiny fronty na lístky, aby se dostali do kina,“ dodává.

Jaroslav Rudiš byl nakonec úspěšný, podařilo se mu získat lístky na všechny filmy, které chtěl vidět. A uspěl také Heiko, který se může těšit z přírůstku v podobě autogramu Juda Lawa.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme