Autor

Radko Kubičko

Pro Český rozhlas Plus připravuje pořady Názory a argumenty, dříve připravoval Média Plus. Věnuje se převážně událostem na domácí politické scéně a mediálním tématům. 

V roce 1990 spolupracoval se čtrnáctideníkem Studentské listy a týdeníkem Reflex, v Československém rozhlase spoluzakládal studentské vysílání Gaudeamus. Od dubna 1990 do září 1990 pobýval na stáži v Rádiu Svobodná Evropa / Rádiu Svoboda (RFE/RL) v Mnichově ve Spolkové republice Německo. Poté spolupracoval s touto stanicí jako externí spolupracovník v Praze. 

V dubnu 1992 nastoupil jako redaktor a komentátor RFE/RL opět v Mnichově. Po zrušení českého vysílání RFE/RL v červnu 1994 přešel zpět do Prahy jako komentátor Rádia Svobodná Evropa (RSE), nově zřízené organizace, pokračující ve vysílání Svobodné Evropy od listopadu 1994 na okruhu Český rozhlas 6/Rádio Svobodná Evropa. Po definitivním zrušení českého vysílání RSE v roce 2002 pokračoval v práci pro Český rozhlas 6. 

Narodil se v roce 1967 v Brně. Vystudoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, dokončil 1995. 

RSS autora

Články autora

|Radko Kubičko |Zprávy z domova

Debata ČRo Plus: Strana práce a Nespokojení občané, Hnutí sociálně slabých, KSČ, Republikánská strana Čech, Moravy a Slezska

V další předvolební diskusi Radka Kubička u kulatého stolu na Českém rozhlase Plus vystoupili: Radoslav Štědroň (Strana práce a Nespokojení občané), Roman Sláma (Republikánská strana Čech, Moravy a Slezska), Gábor Mészáros (Komunistická strana Československa) a Kateřina Kurečková (Hnutí sociálně slabých).