Deset let reprezentovala Maďary. Teď se kajakářka Janičová vrátí do rodného Srbska

Neměli byste mě nenávidět! Takovým zoufalým zvoláním se bránila na tiskové konferenci jedna z nejlepších kajakářek světa Nataša Janičová. Jméno má srbské, ale vavříny sbírala v dresu s maďarským státním znakem. Proč by ji měl kdokoli nenávidět? Protože takříkajíc znovu mění vlast, jak sama říká vrací se domů, do Srbska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bělehrad | Foto: Turistička organizacija Beograda

Janičová se chce do Srbska vrátit s celou rodinou, protože její manžel, bulharský trenér, tam získal pracovní příležitost. Tento krok ale maďarskou, a nejen sportovní, veřejnost nemile překvapil a mnozí to považují za vyloženou zradu.

Maďarský kajakářský svaz už Janičovou propustil ze svých řad. A uvažuje se teď i o tom, že by jedna z nejlepších kajakářek světa přišla o prémie, které dostávají všichni maďarští olympijští medailisté.

Přehrát

00:00 / 00:00

O aféře kolem kajakářky Nataši Janičové mluvil spolupracovník ČRo Gregor Martin Papucsek

Janičová reprezentovala Maďarsko deset let. Prvně startovala na olympiádě v australském Sydney v roce 2000 ještě za Jugoslávii. To jí bylo 18 let a získala 4. místo na 1500 metrů. Dva roky na to se přestěhovala do Maďarska. Prvně hájila maďarské barvy v Segedínu na evropském šampionátu.

Za deset let má za sebou závratnou kariéru. Pro Maďarsko získala tři desítky zlatých medailí. Nejvýznamnějšími jsou pak právě tři zlaté olympijské.

Gregor Martin Papucsek, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme