kajak

kajak v textech na iROZHLASU

|Tomáš Kohout, Nikola Šrámková |Ostatní sporty

Kajakářka Hilgertová po zkušenosti ví, že praxe je do budoucna důležitá. Sportovní úspěchy nestačí

Vrchol kariéry zažívají ve chvílích, kdy se jejich vrstevníci teprve připravují. A když pak vrcholoví sportovci končí s tím, co dosud uměli nejlépe, musejí se učit zvládat spoustu nových věcí. Nemají praxi, zato ztrátu na všechny ostatní. Někteří se s tím vyrovnávají ve třiceti letech, ale třeba výjimečná kajakářka Štěpánka Hilgertová si protáhla sportovní život. Teď i jí pomáhá projekt Duální kariéra.

Olympijského medailistu Dostála těší, že ho lidé poznávají. Úspěchem v Riu chce inspirovat děti

|Jakub Marek, Radek Šamša |Ostatní sporty

Přilákat děti k pohybu. I to je v současnosti jeden z nepsaných úkolů úspěšných sportovců. Je si toho vědom i dvojnásobný medailista z olympijských her v Riu Josef Dostál. Přestože měl český kajakář už i lepší sezonu než je ta letošní, lidé si ho teď všímají mnohem víc než před vrcholem v Brazílii. A toho se snaží využít podobně jako další úspěšní olympionici k motivování mladých.

| ČTK |LOH 2016 Rio de Janeiro

Čtyřkajak řeší problém se střevními potížemi háčka, o složení se rozhodne po prvním tréninku

Je výkladní skříní české rychlostní kanoistiky, bude obhajovat bronz z Londýna, ale na olympiádě v Riu má problémy. Čtyřkajak řeší zdravotní potíže háčka Daniela Havla, v pohotovosti je tak náhradník Jakub Špicar. Po Josefu Dostálovi druhý nejrychlejší český kajakář, kterého se kouč reprezentace neúspěšně pokoušel do posádky během sezony zapracovat, může nyní dostat příležitost.

|Jan Suchan |Ostatní sporty

Místo Ria Kajak bar na Vltavě. Hradilek si plní alespoň 'nesportovní' sen

Na olympijské hry do Ria se nekvalifikoval, a tak si teď Vavřinec Hradilek plní jiný, nesportovní sen. Mistr světa a medailista z předchozích her v Londýně připravuje se svými kamarády otevření baru na pražské náplavce. A protože je Hradilek vodním slalomářem, nemůže bar sídlit jinde než na lodi, na které si navíc bude možné půjčit kajak nebo zahrát beachvolejbal.

|Martin Charvát, Marek Augustin |Ostatní sporty

Trať byla těžká, my na to ale trénovali, raduje se mistryně světa a čerstvá bakalářka Kudějová

Jen těžko bude překonávat svým věhlasem Štěpánku Hilgertovou, ale dnes ji rozhodně porazila. A nejen ji. Kajakářka Kateřina Kudějová totiž na mistrovství světa ve vodním slalomu zajela finále bez chyby, nejlépe za všech a právem se tak stala šampiónkou. Na olympijském kanálu v Lee Valley poblíž Londýna se z toho samozřejmě neradovala sama.