Závodit v moderním pětiboji už by si Tomáš Klus netroufl

Rodiče vedli Tomáše Kluse odmala nejen k hudbě, ale také ke sportu. Začínal s plaváním, pak přidal atletiku, až zakotvil u moderního pětiboje. A volba to nebyla vůbec špatná, což se ukázalo hlavně v roce 2002, kdy získal na dorosteneckém mistrovství Evropy zlato v týmové soutěži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Klus | Foto: Šárka Ševčíková

V osmnácti letech si ale Klus uvědomil, že ho to víc táhne k divadlu a hudbě, a s pražskou Duklou a moderním pětibojem se rozloučil. Dnes, o osm let později, už by si závodit netroufnul.

„Netroufnul, poněvadž už jsem příliš nakynul,“ říká Klus. „Nevím, jak je na tom Tomáš s tréninkem, nechci se ho dotknout, možná to bude něco jako já s tím zpěvem,“ doplňuje Tomáše Kluse jeho bývalý parťák z Dukly a úřadující olympijský vítěz David Svoboda. A co takhle si aspoň pro jednou prohodit role?

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Klus už by si už na závody v moderním pětiboji netroufl

„Pokud by David zahrál a zazpíval celý koncert, dejme tomu hodinu a půl, pak mile rád absolvuji celý závod moderního pětiboje, kdykoli mě o to požádáte. Já vám rád vyhovím. Pokud ovšem David splní tu první podmínku. To bych si náramně užil já i spousta mých přátel, což říkám s plnou láskou k Davidovi,“ uvádí Tomáš Klus.

A co na to současný nejlepší moderní pětibojař světa? „Nevím, na jaký nástroj bych hrál. Určitě bych nezpíval. Možná bych na nějaké bubínky zabubnoval. Nevím, co by dělal teda Tomáš, nevím, jestli by jezdil na koni. Myslím, že kdyby se tohle uskutečnilo, tak bychom přišli o poměrně velké množství fanoušků,“usmívá se David Svoboda, a tak asi všechno zůstane tak, jak má.

Jan Suchan, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme