V Praze začal mezinárodní astronautický kongres

Špičky světové kosmonautiky se sjely do Prahy. Až do pátku budou jednat v Kongresovém centru na 61. mezinárodním astronautickém kongresu. Ten je v České republice už podruhé, poprvé to bylo v roce 1977.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kongres zahájil prezident Mezinárodní astronautické společnosti Berndt Feuerbacher | Foto: ČTK

Čeští organizátoři se snažili využít této příležitosti k prezentaci nejen tuzemských vědců, ale i průmyslových podniků, potvrdil manažer kosmických technologií z České kosmické kanceláře Jiří Miloš Fuchs.

Přehrát

00:00 / 00:00

Astronautický kongres sleduje Petr Sobotka z Českého rozhlasu Leonardo

„Řekl bych, že český průmysl a nejen on, toho využil. V rámci kongresu tady probíhá spousta doprovodných akcí, které přesahují prostory výstavy i kongresu, jsou třeba i na ministerstvu dopravy nebo školství,“ řekl Fuchs.

Ředitelé světových kosmických agentur se v Praze shodli na tom, že hlavním cílem astronautiky už nemohou být závody v cestách do vesmíru. Nutná je vzájemná spolupráce a musíme se zaměřit na rychlé využití kosmických technologií tady na Zemi.

Jedním z diskutovaných témat byly i možné lety k nejbližším hvězdám. Jedním z cílů by po vývoji nového pohonu mohla být i nedávno objevená hvězda, kolem které krouží nejméně sedm planet.

Igor Maňour, Jitka Hanžlová, Petr Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme