V Praze začal mezinárodní astronautický kongres

Špičky světové kosmonautiky se sjely do Prahy. Až do pátku budou jednat v Kongresovém centru na 61. mezinárodním astronautickém kongresu. Ten je v České republice už podruhé, poprvé to bylo v roce 1977.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kongres zahájil prezident Mezinárodní astronautické společnosti Berndt Feuerbacher

Kongres zahájil prezident Mezinárodní astronautické společnosti Berndt Feuerbacher | Zdroj: ČTK

Čeští organizátoři se snažili využít této příležitosti k prezentaci nejen tuzemských vědců, ale i průmyslových podniků, potvrdil manažer kosmických technologií z České kosmické kanceláře Jiří Miloš Fuchs.

Přehrát

00:00 / 00:00

Astronautický kongres sleduje Petr Sobotka z Českého rozhlasu Leonardo

„Řekl bych, že český průmysl a nejen on, toho využil. V rámci kongresu tady probíhá spousta doprovodných akcí, které přesahují prostory výstavy i kongresu, jsou třeba i na ministerstvu dopravy nebo školství,“ řekl Fuchs.

Ředitelé světových kosmických agentur se v Praze shodli na tom, že hlavním cílem astronautiky už nemohou být závody v cestách do vesmíru. Nutná je vzájemná spolupráce a musíme se zaměřit na rychlé využití kosmických technologií tady na Zemi.

Jedním z diskutovaných témat byly i možné lety k nejbližším hvězdám. Jedním z cílů by po vývoji nového pohonu mohla být i nedávno objevená hvězda, kolem které krouží nejméně sedm planet.

Igor Maňour, Jitka Hanžlová, Petr Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme