Herecké sdružení radí, jak předejít obtěžování: Nechoďte na schůzky do hotelových pokojů nebo bytů

Americké herecké sdružení SAG vyzvalo své členy a členky, aby se vyhýbali pracovním schůzkám v hotelových pokojích či soukromých bytech. Profesní organizace sdružující přes 160 000 umělců reagovala na vlnu obvinění ze sexuálních útoků zejména na herečky, k nimž mnohdy dochází právě při podobných příležitostech. Cílem SAG je úplný konec pracovních setkání v hotelích či bytech, uvedla ve čtvrtek televize CNN.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filmový producent Harvey Weinstein | Zdroj: Reuters

Sdružení hodlá skoncovat s praktikou, která „umožňuje dravcům zneužívat umělce za zavřenými dveřmi pod rouškou profesních schůzek", uvedla v prohlášení předsedkyně Gabrielle Carterisová.

Krachuje hollywoodský producent Harvey Weinstein? Jeho firma zvažuje konkurz

Číst článek

Pohovory či zkoušky rolí byly podle řady hereček záminkami, pod nimiž je známý producent Harvey Weinstein v soukromí sexuálně obtěžoval.

Právě jeho případ byl loni v říjnu na začátku dlouhé série obvinění z nepřípustného chování, která údajné oběti vznesly vůči řadě mužů včetně několika známých osobností Hollywoodu. Kampaň proti sexuálnímu obtěžování pod hlavičkou MeToo se postupně stala celospolečenskou záležitostí.

SAG ve výzvě uvádí, že by měly schůzky probíhat na veřejných místech. Pokud však nebude možné v konkrétním případě takovou lokalitu najít, herečky by měly na setkání jít v doprovodu třetí osoby, doporučuje sdružení.

Návrh vzápětí ocenila i asociace producentů, která podporuje schůzky v prostředí, které je „profesionální, bezpečné a vyhovující všem stranám".

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme