Část zaměstnanců České pošty bude dnes stávkovat

Žlutou stužkou na uniformě a podpisem na petiční archy budou dnes někteří zaměstnanci České pošty demonstrovat za zvýšení platů . K protestu je vyzvaly dvě odborové organizace, které zastupují menší část poštovních doručovatelů a dalších pracovníků. Nejsilnější odborářská centrála - Poštovní podnikový koordinační výbor - se od akce distancovala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta | Foto: Česká pošta

Odboráři, kteří zastupují několik stovek poštovních zaměstnanců požadují už od začátku letošního roku navýšení základních mzdových tarifů o 30 procent. Dále chtějí příplatky za práci v noci i o víkendech a také proplácení přesčasů.

Podle Karla Koukala, šéfa nejsilnější odborové centrály, která zastupuje na 20 tisíc pracovníků a k demonstraci se nepřipojí, je celá situace důsledkem toho, že poště chybí lidé na hůře placené pozice. Koukal chce problém řešit s vedením podniku. A to dodatkem ke kolektivní smlouvě na příští rok.

Česká pošta zaměstnává přes 37 tisíc lidí. Jejich průměrná mzda je o čtvrtinu nižší, než je podle statistik obvyklé ve státní správě.

Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme