Chodicí lidé.cz startují novou kampaň. Zaměří se na děti a mladé lidi

Chodicí lidé.cz jsou zpátky. Právě dnes startuje druhá vlna kampaně, věnovaná zlepšení vnímání problematiky tělesně postižených lidí. Podstatnou část budou tentokrát tvořit různé aktivity, zaměřené především na děti a mladé lidi.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vozíčkář (ilustrační foto)

Vozíčkář (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka PhotoRack

„V loňské kampani jsme se zabývali především neadekvátní pomocí, nicméně letos si myslíme, že jeden z největších problémů, které lidé se zdravotním postižením pociťují, je vztah okolní společnosti a víme, že největší překážkou je kolikrát nikoliv fyzická bariéra, ale přístup ostatních lidí,“ říká projektová manažerka Petra Weissová.

Cílem projektu je naučit společnost komunikovat s osobami s postižením, to znamená s chodícími lidmi tak, aby většinová společnost neměla strach z kontaktu, necítila nevhodný soucit a odstranila emoce jako je ostych a strach.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kampaň s názvem Chodící lidé.cz. představila ve vysílání Radiožurnálu Eva Rajlichová

„Běžně nastupuji do dopravního prostředku a mám třeba boty na podpatku a pak podvědomě cítím tu atmosféru, která se tam rozhostí. Lidé si asi v duchu říkají tak jak to je, vidí nebo nevidí,“ říká nevidomá Kateřina Stejskalová, členka Odborné rady projektu chodicilide.cz.

„Je to mnohem méně příjemné, než když se vás někdo na rovinu zeptá, vidíte nebo nevidíte? Jak to máte? To je pro mne mnohem lepší výchozí pozice, než když okolí mlčí a v hlavě jim běží spousta myšlenek,“ dodává Stejskalová.

Kampaň se bude realizovat prostřednictvím různých médií od internetu až po televizní spoty. Podstatnou část budou tentokrát tvořit různé aktivity zaměřené hlavně na děti a mladé lidi.

V létě se chodicilide.cz snažili oslovovat veřejnost v tramvajích, kde celou posádku tvořili právě lidi s postižením. „Tramvaje nám umožnily vytvořit tento prostor na naprosto reálném základě a inspirovat se situací z každodenního běžného života, což se myslím povedlo,“ říká Petra Weissová.

Igor Maňour, Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme