Ministr Chládek chce vyhlášku o zabezpečení škol, líbí se mu čipový systém

Ministerstvo školství chce ředitelům poradit, jak lépe zabezpečit školní budovy. Je to reakce na útok ženy ve Žďáře nad Sázavou, která vraždila uvnitř školy. Konkrétní doporučení přinese podle ministra Marcela Chládka z ČSSD nová vyhláška. U vchodů do budov by měli být podle Chládka školníci nebo čipový systém, který ale musejí žáci respektovat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před školou ve Žďáru nad Sázavou hoří svíčky, lidé vzpomínají na zabitého studenta

Před školou ve Žďáru nad Sázavou hoří svíčky, lidé vzpomínají na zabitého studenta | Foto: Hana Mikulincová

„My nebudeme určovat školám, jak to mají zabezpečit. My dáme standard, co by to mělo obsahovat, dáme i doporučení, co se osvědčuje jako nejlepší,“ vysvětluje ministr.

„Mně se docela líbí i to, co navrhl pan ředitel ve Žďáře, kdy na čip budou studenti zapisováni do elektronické třídnice. Takže každý bude muset projít dveřmi na čip a zase za sebou zavřít a nebude na jeden čip chodit několik studentů,“ říká Chládek.

Na bezpečnostní opatření ve školách chce ministerstvo vyčlenit zvláštní dotace.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme