Soudce zlínské pobočky Krajského soudu v Brně přišel o talár

Nejvyšší soud definitivně zbavil taláru soudce zlínské pobočky Krajského soudu v Brně Miroslava Moltaše. Potvrdil verdikt Vrchního soudu Olomouc, který ho tak potrestal za průtahy v řízení, a hlavně za to, že neoznámil telefonický hovor s odsouzeným vězněm.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

v soudní síni | Foto: Nejvyšší soud

Ukázalo se totiž, že dotyčný byl Moltašův známý a navzájem si poskytovali různé služby. Moltaš například pro něj zařizoval některé právní záležitosti ve své pracovní době. Proto také Nejvyšší soud neuvěřil Moltašovu tvrzení, že netušil, že dotyčný je ve věznici a že se jedná o nelegální hovor, vysvětluje mluvčí nejvyššího soudu Marika Komoňová.

"Pan doktor Moltaš musel vědět, muselo ho napadnout, že pokud by ten hovor byl legální, musel by být uskutečňován pevnou linkou se souhlasem Vězeňské služby. ... Bylo zjištěno, že panu Moltašovi byla za nestandardní vztahy s tímto odsouzeným uložena výtka. Nadstandardní styky s tímto odsouzeným byly podle názoru Nejvyššího soudu závažnějšího charakteru než samotné telefonování, za které byl kárně potrestán."

Odsouzený vězeň měl například podle spisu Moltašovi za výhodnou cenu sehnat nábytek. Soudce pro něj naopak zařizoval některé právní záležitosti, a to i ve své pracovní době. Moltašův obhájce Milan Staněk to ale hodnotí jinak: "To nebyl jeho blízký přítel, to byl známý. Občas se viděli na fotbale, občas spolu promluvili, ale nebyl to žádný kamarád."

Milan Kopp, Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme