V Česku vznikla specializovaná cestovní agentura pro handicapované

Agentura Bezbatour je první česká cestovní agentura zaměřená přímo na handicapované lidi. Veřejnosti se představí na festivalu Rock for Dogs v Praze-Dolních Počernicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Handicapovaní lidé | Foto: Alena Houšková

Peníze na rozjezd projektu poskytl Evropský fond sociálních služeb. Pracovníci agentury budou vyhledávat místa, kde si handicapovaní budou moci dopřát plnohodnotnou rekreaci.

V budoucnu by se Bezbatour chtěla věnovat i zahraničním lokalitám. Aktuálně se ale podle svého ředitele Michala Pragera zaměří na Českou republiku.

„Chceme se soustředit na lokality, které jsou pro vozíčkáře opravdu příznivé, kde se mohou nějakým způsobem vyžít jak kulturně, tak třeba i prostřednictvím výletů do přírody. Napadá mě například Šumava, kde je mnoho tras pro vozíčkáře,“ řekl Prager.

Představení agentury na festivalu doprovodí i další program. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet například chůzi s bílou holí, slalom na vozíku či pexeso. Součást akce je i předávání canisterapeutického psa pro sedmiletou dívku.

S prodejem zájezdů chce Bezbatour začít už letos na podzim.

Eva Rajlichová, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme