Berlín zažil největší demonstrace za zrušení jaderného zákona

Desetitisíce lidí v Berlíně vyjádřily masovými protesty nespokojenost nad nedávno navrženým jaderným zákonem. Ten povoluje německým jaderným elektrárnám fungovat ještě dalších víc než deset let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace v Berlíně proti prodloužení fungování jaderných elektráren.jpg | Zdroj: ČTK

Odpoledne vládní budovy Reichstag a Bundestag obklíčili nespokojení Němci, kteří nesouhlasí s novým jaderným zákonem. Žádali zrušení navrženého jaderného zákona, který prodlužuje fungování německých jaderných elektráren až o čtrnáct let.

Většině Němců se nelíbí, že po dvaceti letech masivních investic do alternativních energetických zdrojů má opět začít hrát prim v německé energetice jádro. Situaci nepomáhají ani dlouhodobé hádky o to, kam v Německu ukládat nukleární odpad.

Podle organizátorů protestovalo v centru Berlína sto tisíc lidí. Policie uvádí ale číslo nižší – třicet tisíc. Do Berlína přijelo asi 150 autobusů, speciální vlaky vypravili železničáři z nejrůznějších koutů Německa.

Antijaderné demonstranty podpořili i politici, zelení i levice. SPD se nechala dokonce slyšet, že dostane-li se k moci, slibuje zrušení tohoto jaderného zákona.

Kateřina Procházková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme