Ozbrojenci Islámského státu bojují s kurdskými milicemi v těsné blízkosti tureckých hranic

Turecká armáda posiluje své pozice na hranici se Sýrií. Boje mezi ozbrojenci Islámského státu a kurdskými milicemi se přesunuly do těsné blízkosti hranice. Turecké úřady také oznámily, že zadržely deset zahraničních bojovníků a množství zbraní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turecký voják pozoruje situaci na syrsko-turecké hranici | Zdroj: Reuters

Turecké vojenské hlídky zadržely na hranicích Rusa, Němce, čtyři Číňany a tři Tádžiky. Pokoušeli se překročit hranice do Sýrie a pravděpodobně se připojit k tamním džihádistům.

Více než čtyřicet mužů s kalašnikovy se naopak pokusilo proniknout do Turecka.

Podél hranice se Sýrií rozmístila turecká armáda tanky a dělostřelectvo. Boje mezi Islámským státem a kurdskou domobranou se odehrávají na dohled od hranic.

Zpravodaj ČRo: Situace na turecko-syrské hranici je napjatá, oběma směry míří davy lidí

Číst článek

Lidé se snaží překročit hranice z různých důvodů – v posledních dnech chtěla třeba řada syrských uprchlíků zamířit zpátky do svých domovů, což ovšem způsobovalo zmatky na hranici.

Jak informoval zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu Jaromír Marek i dnes odpoledne se uprchlíci snažili o otevření hranice, ovšem z opačného důvodu.

„Na hranicích mezi Sýrií a Tureckem na syrské straně zůstává několik tisíc lidí v takové provizorním táboře a chtějí se dostat do Turecka. Ta bojová linie se k nim přibližuje a ti lidé se snažili přimět tureckou armádu, aby ten hraniční přechod otevřela. Došlo tam k mnoha střetům s policisty,“ popsal Marek.

Jaromír Marek, Veronika Sedláčková, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme