Ubytovací zařízení je podle médií oblíbené mezi čínskými podnikateli. Peking se již dlouho obává, že by se Afghánistán mohl stát útočištěm ujgurských separatistů z autonomní oblasti Sin-ťiang.
Wagnerovci v Mali zapadají do širšího kontextu, kdy Rusko vede hybridní válku proti západnímu světu nejen na Ukrajině, v Evropě a v Sýrii, ale i v Africe.
Poté, co na konci října Elon Musk převzal sociální síť Twitter, začali se ozývat politici a novináři z Číny a Ruska, aby zrušil omezení jejich účtů a dodržel svůj závazek ctít svobodu slova.
Vzdělávací centrum se nachází v západní části Kábulu, kterou obývají převážně šíitští Hazárové. Tato etnická skupina se v minulosti stávala terčem pro radikální organizaci Islámský stát.
Obžalovaných je sedm mužů a jedna žena. Mezi obžalovanými ale není žádný přímý účastník útoku, jako tomu bylo v případu soudu s radikály z Bataclanu z roku 2015.
V posledních letech jeho okolí věnovalo hlavní pozornost jeho přežití, ochraně, utajení. Nebyl operativcem, který by řídil Al-Káidu ve světě,“ říká Břetislav Tureček z Metropolitní univerzity Praha.
Tunisané po Arabském jaru doufali, že se jejich ekonomická situace zlepší. To se ale nestalo. Zatímco na pobřeží mají alespoň zahraniční turisty, ve vnitrozemí se řada lidí živí pašováním zboží.
Velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku oznámilo, že Máhir Aghál byl v úterý zabit a nejmenovaný vysoce postavený člen Islámského státu byl vážně zraněn.
Abdeslam, jediný přeživší strůjce pařížských atentátů z listopadu 2015, při kterých zahynulo 130 lidí, dostal výjimečný trest – doživotí bez možnosti předčasného propuštění.
Policie osvobodila rukojmí ve městě Ondo poté, co si jedna z matek stěžovala, že jsou její děti pohřešované a domnívala se, že jsou v kostele. Někteří lidé tam zřejmě strávili několik měsíců.
Ve středu si vyslechne rozsudek 14 lidí obžalovaných z atentátů z roku 2015. Tehdy teroristé v Paříži zabili 130 lidí. Francie se podobným atentátům snaží zabránit i vzděláváním dětí ve školách.
Rusko označuje dva Brity a jednoho Maročana, kteří byli zajati při službě u ukrajinských sil na východě Ukrajiny, za žoldnéře. Británie tvrdí, že jsou váleční zajatci a mají nárok na ochranu.
Od začátku konfliktu v severní provincii Cabo Delgado v roce 2017 už zemřely tisíce lidí. Přes brutalitu útoků tamní situace neplní přední stránky médií. Začalo se jí tak přezdívat zapomenutá válka.
Jde o největší vlnu terorismu v posledních šesti letech. Za osm dní letošního března teroristé zavraždili víc Izraelců než za předchozí tři roky dohromady.
Dva muži ozbrojení samopaly začali střílet do kolemjdoucích a policistů na zastávce autobusu v obydlené oblasti Hadery. Oba měli plnovous a volné bílé oblečení.
Válka na Ukrajině je první od 90. let, při které většinu uprchlíků pojímají unijní země. Ty se – stejně jako samotná Ukrajina – musejí během týdnů vypořádat s exodem, jaký jinde trval roky.
Média událost označovala za první teroristický útok na kněze v evropském kostele. Před soudem v Paříži v pondělí stanuli tři lidé z okolí džihádistů, kteří církevního hodnostáře zabili.
Armáda si není jistá tím, zda bombu, která explodovala ve vyšším patře domu, aktivoval sám Kurajší, což krátce po akci Washington tvrdil. Jisté ale je, že ji odpálil někdo v domě v patře.
Válka, která do okolních zemí i do Evropy vyhnala miliony lidí, stále není u konce. Přestože poslední velká ofenziva proběhla před dvěma lety, řešení konfliktu není na dohled.