Výbuch v sídle mexické ropné společnosti zabil nejméně 25 lidí

Nejméně 25 lidí zemřelo při výbuchu sídla ropné společnosti Pemex v hlavním městě Mexika. Dalších sto osob utrpělo zranění, pohřešovány jsou nejméně tři desítky lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch otřásl budovou společnosti Pemex v Mexico City | Zdroj: Reuters

Exploze zničila spodní dvě patra padesátipatrového mrakodrapu. Nad budovou vysokou 214 metrů se vznášel oblak černého dýmu. Drama sledovaly živě všechny mexické a řada světových médií.

Záchranáři stále pátrají po zasypaných pracovnících státní ropné společnosti, kteří v budově uvízli. Počet obětí se podle mexického ministra vnitra může ještě zvýšit.

Zatím není jisté, co explozi způsobilo. Místní média zmiňují zkrat technického zařízení budovy, agentura Reuters zase cituje nejmenovaného zaměstnance společnosti, který hovoří o úniku plynu. Ještě před výbuchem společnost hlásila, že má na ústředí problémy s elektřinou.

Vážná nehoda postihla společnost Pemex také v září 2012. Při požáru plynového zařízení na severu Mexika tehdy zemřelo 30 lidí.

Výbuch v sídle mexické ropné firmy si vyžádal nejmíň 25 mrtvých | Foto: ČTK

Ondřej Bouda, Martin Hromádka, Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme