Chartres

Čeští plavci si v Chartres za čtyři dny podmanili doslova celou Evropu

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Ostatní sporty

Kdyby se volila anketa o sportovního skokana roku, zcela jistě by ji v dozvucích posledního týdne vyhráli čeští plavci. Za jediný rok dokázali navýšit zisk medailí z mistrovství Evropy v krátkém bazénu z jediné až na celých sedm, a vybudovali si tak respekt, o kterém se jim mohlo nedávno pouze zdát. Respekt, který je ale zároveň i nepříjemně zavazujícím.

|Alena Benešová, Michal Jurman |Ostatní sporty

Baumrtová završila na plaveckém ME bronzový hattrick

Hned tři bronzové medaile získala na mistrovství Evropy v krátkém bazénu ve francouzském Chartres plavkyně Simona Baumrtová. Definitivně tak potvrdila svou příslušnost nejen k evropské, ale už i světové špičce. Česká znakařka skončila třetí na padesátce, stovce i v neděli na dvoustovce a navrch pomohla ke stříbru polohové štafetě.

|Štěpán Pokorný |Ostatní sporty

Plavkyně Baumrtová získala na ME v krátkém bazénu bronz na 50 metrů znak

Česká výprava má na mistrovství Evropy v krátkém bazénu díky Simoně Baumrtové už čtvrtou medaili. Chomutovská plavkyně skončila třetí v závodě na 50 metrů znak časem 26,97 setin sekundy. Pro Baumrtovou je to ve francouzském Chartres už druhý bronz, první získala na stometrové trati. Závod vyhrála Francouzka Manaudouová v čase 26,78, druhá skončila Chorvatka Jovanovičová.

|Michal Jurman, Jakub Marek |Ostatní sporty

Největší plavecký areál ve Francii hostí plavecké ME v krátkém bazénu

Francouzské městečko Chartres je ve světě známo hlavně jako místo, kde najdete jednu z největších gotických katedrál s názvem Notre-Dame. Není to ale jediná stavba, která zde poutá jako magnet pozornost cizinců. Trocha slávy totiž zbyla i pro zdejší specifický plavecký areál, který v těchto dnech hostí plavecké mistrovství Evropy v krátkém bazénu.

|Michal Jurman |Ostatní sporty

Plavkyně Chocová překonala na ME další český rekord

O téměř sekundu vylepšila Petra Chocová na plaveckém mistrovství Evropy svůj vlastní český rekord na dvousetmetrové prsařské trati a do odpoledního finále tak postoupila pátým nejrychlejším časem. Do semifinále polohové stovky pak postoupila i přes horečku v novém osobní rekordu a celkově devátým časem Barbora Závadová.

Chocová má zlato z mistrovství Evropy v krátkém bazénu, mužská polohová štafeta bronz

|Alena Benešová |Ostatní sporty

Plavkyně Petra Chocová získala zlato na mistrovství Evropy v krátkém bazénu. Ve francouzském Chartres vyhrála závod na 50 metrů prsa a časem 30,02 sekundy vyrovnala svůj český rekord ze semifinále. Chocová tak letos získala dva tituly mistryně Evropy, v květnu v Debrecínu vybojovala zlato na stejné trati v padesátimetrovém bazénu. Bronz získala mužská štafeta v polohovém závodu na 4x50 metrů Baďura, Bartůněk, Ledl, Plevko.

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Ostatní sporty

Plavkyni Chocové se vyplatil návrat pod trenérská křídla otce

Plavkyně Petra Chocová už letos zažila, jaké to je, chlubit se titulem mistryně Evropy, a ráda by si tyto pocity dnes zopakovala. V květnu totiž triumfovala v maďarském Debrecínu na šampionátu v dlouhém, tedy padesátimetrovém bazénu. Dnes se představí ve finálovém programu úvodního dne mistrovství Evropy v polovičním bazénu ve francouzském Chartres. Teď bude ještě doufat, že její další dnešní představení bude mít s tím jarním společného více než jen fakt, že půjde o start ve stejném závodě, tedy prsařském sprintu na 50 metrů.

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Ostatní sporty

Nový trenér plavců Perna dává na ME šanci nejmladší generaci

Pouhých 20 dnů od sebe dělí dva zimní plavecké vrcholy, tedy mistrovství Evropy a světa. Boj o medaile mezi nejlepšími plavci starého kontinentu se rozpoutá už dnes odpoledne a chybět u toho nebude ve Francii ani početná česká výprava. O medaile z ní budou ve Francii bojovat hlavně ti nejzkušenější, pozornost nového reprezentačního trenéra Vlastimila Perny ale tentokrát prozíravě směřuje i k několika úplným novicům v českém týmu.