Chartres

Chartres v textech na iROZHLASU

Čeští plavci si v Chartres za čtyři dny podmanili doslova celou Evropu

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Ostatní sporty

Kdyby se volila anketa o sportovního skokana roku, zcela jistě by ji v dozvucích posledního týdne vyhráli čeští plavci. Za jediný rok dokázali navýšit zisk medailí z mistrovství Evropy v krátkém bazénu z jediné až na celých sedm, a vybudovali si tak respekt, o kterém se jim mohlo nedávno pouze zdát. Respekt, který je ale zároveň i nepříjemně zavazujícím.

|Alena Benešová, Michal Jurman |Ostatní sporty

Baumrtová završila na plaveckém ME bronzový hattrick

Hned tři bronzové medaile získala na mistrovství Evropy v krátkém bazénu ve francouzském Chartres plavkyně Simona Baumrtová. Definitivně tak potvrdila svou příslušnost nejen k evropské, ale už i světové špičce. Česká znakařka skončila třetí na padesátce, stovce i v neděli na dvoustovce a navrch pomohla ke stříbru polohové štafetě.

|Štěpán Pokorný |Ostatní sporty

Plavkyně Baumrtová získala na ME v krátkém bazénu bronz na 50 metrů znak

Česká výprava má na mistrovství Evropy v krátkém bazénu díky Simoně Baumrtové už čtvrtou medaili. Chomutovská plavkyně skončila třetí v závodě na 50 metrů znak časem 26,97 setin sekundy. Pro Baumrtovou je to ve francouzském Chartres už druhý bronz, první získala na stometrové trati. Závod vyhrála Francouzka Manaudouová v čase 26,78, druhá skončila Chorvatka Jovanovičová.

|Michal Jurman, Jakub Marek |Ostatní sporty

Největší plavecký areál ve Francii hostí plavecké ME v krátkém bazénu

Francouzské městečko Chartres je ve světě známo hlavně jako místo, kde najdete jednu z největších gotických katedrál s názvem Notre-Dame. Není to ale jediná stavba, která zde poutá jako magnet pozornost cizinců. Trocha slávy totiž zbyla i pro zdejší specifický plavecký areál, který v těchto dnech hostí plavecké mistrovství Evropy v krátkém bazénu.

|Michal Jurman |Ostatní sporty

Plavkyně Chocová překonala na ME další český rekord

O téměř sekundu vylepšila Petra Chocová na plaveckém mistrovství Evropy svůj vlastní český rekord na dvousetmetrové prsařské trati a do odpoledního finále tak postoupila pátým nejrychlejším časem. Do semifinále polohové stovky pak postoupila i přes horečku v novém osobní rekordu a celkově devátým časem Barbora Závadová.

Chocová má zlato z mistrovství Evropy v krátkém bazénu, mužská polohová štafeta bronz

|Alena Benešová |Ostatní sporty

Plavkyně Petra Chocová získala zlato na mistrovství Evropy v krátkém bazénu. Ve francouzském Chartres vyhrála závod na 50 metrů prsa a časem 30,02 sekundy vyrovnala svůj český rekord ze semifinále. Chocová tak letos získala dva tituly mistryně Evropy, v květnu v Debrecínu vybojovala zlato na stejné trati v padesátimetrovém bazénu. Bronz získala mužská štafeta v polohovém závodu na 4x50 metrů Baďura, Bartůněk, Ledl, Plevko.

Plavkyni Chocové se vyplatil návrat pod trenérská křídla otce

Plavkyně Petra Chocová už letos zažila, jaké to je, chlubit se titulem mistryně Evropy, a ráda by si tyto pocity dnes zopakovala. V květnu totiž triumfovala v maďarském Debrecínu na šampionátu v dlouhém, tedy padesátimetrovém bazénu. Dnes se představí ve finálovém programu úvodního dne mistrovství Evropy v polovičním bazénu ve francouzském Chartres. Teď bude ještě doufat, že její další dnešní představení bude mít s tím jarním společného více než jen fakt, že půjde o start ve stejném závodě, tedy prsařském sprintu na 50 metrů.

Nový trenér plavců Perna dává na ME šanci nejmladší generaci

Pouhých 20 dnů od sebe dělí dva zimní plavecké vrcholy, tedy mistrovství Evropy a světa. Boj o medaile mezi nejlepšími plavci starého kontinentu se rozpoutá už dnes odpoledne a chybět u toho nebude ve Francii ani početná česká výprava. O medaile z ní budou ve Francii bojovat hlavně ti nejzkušenější, pozornost nového reprezentačního trenéra Vlastimila Perny ale tentokrát prozíravě směřuje i k několika úplným novicům v českém týmu.