Autor

Štěpán Pokorný

Pracoval jsem jako sportovní redaktor a noční moderátor. Občas řeknu do mikrofonu nějakou blbost (Španělsko porazilo Severní Koreu 1:1). V současnosti se starám o vaši zábavu v odpoledním radiožurnálu od 4. do 8. hodiny večerní.

RSS autora

Články autora

|Štěpán Pokorný |Zprávy z domova

Můžeme nahradit 20 až 40 policistů, přesto nás nevyužívají, říká dobrovolný psovod

ROZHOVOR: Česko je plné dobrovolných psovodů, kteří by rádi spolupracovali s vyšetřovateli při pátrání po pohřešovaných. Jejich vycvičení psi dokážou najít člověka ve volném prostoru i v sutinách domu. Přesto jejich služby nejsou policisty příliš využívány. V rozhovoru Štěpána Pokorného z vysílání Radiožurnálu s dobrovolným hasičem a psovodem Jindřichem Nečasem se dozvíte proč.

|Štěpán Pokorný, Štěpán Sedláček, VM |Zprávy ze světa

Na favorita francouzských voleb útočí Rusové, tvrdí mluvčí kampaně. Absurdní, reaguje Kreml

Favorit francouzských prezidentských voleb, nezávislý kandidát Emmanuel Macron, je údajně neprávem očerňován v ruských státních médiích. Oznámil to představitel jeho kampaně Richard Ferrand, který také uvedl, že Macronova kampaň se stala terčem kybernetických útoků z Ruska. Moskva prý chce Macrona zdiskreditovat, Kreml to popírá.

|Štěpán Pokorný, VM |Ostatní sporty

Dárek pro fanoušky Clevelandu: Cavaliers otočili 14bodové manko, rozhodl Kyrie Irving

Noční můra basketbalistů Golden State se jmenuje Kyrie Irving. V posledním sedmém zápase finále minulé sezony prakticky rozhodl o zisku titulu pro Cleveland přesnou trojkou, v repríze finálového souboje proměnil střelu tři celé čtyři desetiny sekundy před závěrečným klaksonem a v domácí hale dal fanouškům hodně emotivní vánoční dárek.

|Štěpán Pokorný, Nikola Šrámková |Ostatní sporty

Lébl chce do českého beachvolejbalu přinést zahraniční trendy a pozvednout kvalitu

Největší beachvolejbalovou akcí příští sezony bude v České republice květnový podnik Světové série na Štvanici. Pražský areál už má s pořádáním turnajů tohoto typu zkušenosti, a tak se teď nabízí otázka, kam se ještě posunout. Nejlépe na ni dokáže odpovědět nový šéf tuzemského beachvolejbalu Martin Lébl.

|Štěpán Pokorný, Nikola Šrámková |Ostatní sporty

Beachvolejbalistky Sluková s Hermannovou se těší na domácí publikum. Zahrají si v Pelhřimově

Většině reprezentantů České republiky z olympijských her v Riu de Janeiru už skončilo volno a začíná příprava na další sezonu. Málo z nich je možné v listopadu vidět při závodění nebo jim fandit u hřišť. Olympioničky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou se ale vydají do Pelhřimova, kde se koná halové mistrovství střední Evropy organizace MEVZA.

|Jaroslav Plašil, Štěpán Pokorný, Vojtěch Man |Tenis

Nezastavil ji komunistický režim ani rakovina, roky vládla tenisu. Navrátilová slaví 60. narozeniny

Ráda lyžuje, hraje hokej a také třeba jezdí na motorce. Přednáší na univerzitách, skoro denně na sociálních sítích diskutuje o ekonomických či politických problémech. A pak také komentuje a stále ještě hraje tenis, který ji tolik proslavil. Řeč je o Martině Navrátilové, které je šedesát let.

|Štěpán Pokorný, Radek Šamša |Tenis

Finále Davis Cupu na předem určeném místě? Změny nechápu, přiznává kapitán Čechů Navrátil

Tenisté a tenisoví fanoušci možná budou dlouho dopředu vědět, kde se odehraje příští finále Davis Cupu. Města se totiž mají přihlašovat do hlasování o pořadatelství, a tak se bude často stávat, že se o tituly utkají soupeři, z nichž ani jeden nebude mít podporu domácího publika. Kapitán českého týmu Jaroslav Navrátil je zásadně proti změně.

| ČRo, Štěpán Pokorný, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Letecký akrobat Šonka zářil na evropském šampionátu v Moravské Třebové

Více než čtyřicet nejlepších pilotů se zúčastnilo evropského šampionátu v akrobatickém létání, který se po šesti letech vrátil na území České republiky. Na letišti v Moravské Třebové nechyběla ani česká trojice Martin Šonka, Marek Hyka, Petr Kouřil. V týmové soutěži společně dosáhli na čtvrté místo, první jmenovaný navíc v individuálním závodě obsadil druhou příčku a v disciplíně freestyle dokonce zvítězil.