EBU

|Martin Karlík |Zprávy z domova

Zástupci televizí a rozhlasů budou v Praze diskutovat o médiích veřejné služby

Zasedání Valného shromáždění Evropské vysílací unie (EBU), které hostí Praha, dnes končí. Na setkání zástupců rozhlasů a televizí z více než 50 zemí z celého světa se diskutuje i o digitalizaci rozhlasového vysílání nebo o možnostech moderních technologií. Hlavním tématem dnešního závěrečného dne programu je produkce médií veřejné služby.

|Anna Kottová, Viktor Daněk |Technologie

Hrozbou pro média veřejné služby jsou internetoví vysílatelé, říká výkonný ředitel BBC Radio

V Praze na pozvání Českého rozhlasu a České televize zasedá Valné shromáždění Evropské vysílací unie. Do Česka tak přijeli šéfové zahraničních rozhlasů a televizí. Jednat budou například o digitalizaci, budoucnosti médií veřejné služby nebo způsobu, jak zaujmout mladé posluchače. Největší hrozbu pro média veřejné služby představuje příchod nadnárodních internetových vysílatelů, říká Graham Ellis, šéf komise pro rádio Evropské vysílací unie a výkonný ředitel BBC Radio.

| ČRo |Technologie

Analogové rozhlasové vysílání se vypne nejdříve v roce 2025, říká René Zavoral

Do Česka se sjíždějí špičky z evropských televizí a rádií, aby diskutovaly mimo jiné o digitalizaci vysílání. V Praze totiž na pozvání Českého rozhlasu a České televize zasedá Valné shromáždění Evropské vysílací unie (EBU). „Pořád neexistuje národní strategie k tomu, aby rozhlasové digitální vysílání postupně nahradilo stávající analogové,“ říká náměstek generálního ředitele Českého rozhlasu a člen Rozhlasového výboru EBU René Zavoral.