Co všechno mohou veřejnoprávní média v dnešní době nabídnout? Petr Dudek se u příležitosti konference Radiodays Europe ptal generálního ředitele Evropské vysílací unie Noela Currana.
Lisabon žije celý týden hudební soutěží Eurovize. Už v úterý se do velkého sobotního finále probojoval český reprezentat Mikolas Josef s písní Lie to Me.
Polským veřejnoprávním médiím hrozí podle oficiálního komentáře Evropské vysílací unie (EBU) zestátnění. Organizace, která sdružuje evropské veřejnoprávní stanice, včetně i Českého rozhlasu, varuje konzervativní vládu před podkopáváním demokracie v Polsku.
Zasedání Valného shromáždění Evropské vysílací unie (EBU), které hostí Praha, dnes končí. Na setkání zástupců rozhlasů a televizí z více než 50 zemí z celého světa se diskutuje i o digitalizaci rozhlasového vysílání nebo o možnostech moderních technologií. Hlavním tématem dnešního závěrečného dne programu je produkce médií veřejné služby.
V Praze na pozvání Českého rozhlasu a České televize zasedá Valné shromáždění Evropské vysílací unie. Do Česka tak přijeli šéfové zahraničních rozhlasů a televizí. Jednat budou například o digitalizaci, budoucnosti médií veřejné služby nebo způsobu, jak zaujmout mladé posluchače. Největší hrozbu pro média veřejné služby představuje příchod nadnárodních internetových vysílatelů, říká Graham Ellis, šéf komise pro rádio Evropské vysílací unie a výkonný ředitel BBC Radio.
Do Česka se sjíždějí špičky z evropských televizí a rádií, aby diskutovaly mimo jiné o digitalizaci vysílání. V Praze totiž na pozvání Českého rozhlasu a České televize zasedá Valné shromáždění Evropské vysílací unie (EBU). „Pořád neexistuje národní strategie k tomu, aby rozhlasové digitální vysílání postupně nahradilo stávající analogové,“ říká náměstek generálního ředitele Českého rozhlasu a člen Rozhlasového výboru EBU René Zavoral.