Autor

Petr Dudek

Mám na starosti dramaturgii dlouhých publicistických rozhovorů a diskusí. V současné době Dvacet minut Radiožurnálu, Interview Plus a Pro a proti

Pravidelně chystám některá speciální vysílání, například předvolební debaty. 

Před příchodem do Českého rozhlasu jsem pracoval kromě jiného v časopise Týden, v české redakci BBC v Londýně i v Praze, v Lidových novinách… 

Vystudoval jsem češtinu a angličtinu na FF UK a po sametové revoluci jsem krátce učil na katedře anglistiky a jeden školní rok jsem strávil jako postgraduální student v Chicagu ve Spojených státech.  

RSS autora

Články autora

|Petr Dudek |Zprávy z domova

Muchův vnuk: Epopej má propagovat zemi, ale dědeček nechtěl, aby cestovala po světě

PRO A PROTI. Když Alfons Mucha tvořil Slovanskou epopej, počítal s tím, že má být kulturním dědictvím a propagátorem Československa, domnívá se pražský radní pro kulturu Jan Wolf z KDU-ČSL. Vnuk slavného malíře John Mucha s ním částečně souhlasí. Zároveň ale upozorňuje, že jeho dědeček nikdy nechtěl, aby epopej cestovala po světě.

|Petr Dudek, ph |Film

Dabing vs. titulky. České hlasy 'ničí' jazykovou vybavenost Čechů, zní nejčastější kritika

Preferujete dabing nebo jste příznivcem titulků? Předabování sebou nese ztrátu hereckých výkonů, upozorňují zastánci původního znění a požadují možnost si pořady přepnout na verzi s titulky. Na tzv. duální vysílání ale kvůli technickým obtížím nedosáhne každý. Češi navíc dávají přednost dabingu. Usnadňuje život i těm, kteří hůř vidí nebo neumí cizí jazyk.