Klára Zakopalová

Klára Zakopalová v textech na iROZHLASU

|Vojtěch Man, Petr Hašek |Tenis

Fed Cup: České tenistky vyhrály ve Španělsku a postoupily do semifinále

České tenistky postoupily pošesté v řadě do semifinále Fed Cupu. Svěřenkyně kapitána Petra Pály zvítězily 3:2 na zápasy v dramatickém utkání nad Španělskem. Třetí rozhodující bod v Seville vybojovala při závěrečné čtyřhře Barbora Záhlavová-Strýcová s Andreou Hlaváčkovou.

Petra Kvitová vypadla v Melbourne nečekaně v 1. kole, Berdych jde dál

|Marek Augustin |Tenis

První kolo, to je výsledek Petry Kvitové na letošním Australian Open. Šestá nasazená hráčka prohrála na úvodním grandslamu sezony s Thajkou Luksiku Kumkhumovou 2:6, 6:1 a 4:6 a na turnaji končí. Dál naopak postupuje Tomáš Berdych, který porazil Aleksandra Nedověsova z Kazachstánu 3:0 na sety. Své zápasy vyhrály i Karolína Plíšková, Lucie Hradecká a Lucie Šafářová.

|Jaroslav Plašil, Marek Augustin |Tenis

Kvitová a Štěpánek vypadli v Sydney, Zakopalová si v Hobartu zahraje semifinále

Tenistka Petra Kvitová ve svém prvním letošním podniku na okruhu WTA skončila v semifinále. V australském Sydney podlehla bulharské kvalifikantce Pironkovové 4:6 a 3:6. Neuspěl ani Radek Štěpánek. Ten ve čtvrtfinále prohrál ve třech setech s nejvýše nasazeným Argentincem Del Potrem. O finále si naopak na turnaji v Hobartu zahraje Klára Zakopalová.

|Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková |Tenis

Šafářová s Kvitovou postoupily do 2. kola US Open. Zakopalová ne

Český tenis slaví první postupující do 2. kola US Open. Lucie Šafářová porazila na turnaji Lesju Curenkovou z Ukrajiny po setech 6:3, 2:6, 6:4. Po bitvě postoupila také Petra Kvitová, která si po setech 6:2, 3:6 a 6:1 poradila s Japonkou Doiovou. Klára Zakopalová po prohře s Hsiehovou z Tchaj-wanu, které podlehla dvakrát 3:6, na US Open skončila.

|David Nyč |Tenis

Hlaváčková porazila v Bad Gasteinu Svitolinovou a postupuje do finále

Česká tenistka Andrea Hlaváčková porazila v rakouském Bad Gasteinu Ukrajinku Elinu Svitolinovou 2:1 na sety a poprvé v kariéře si zahraje ve finále turnaje WTA. V tom se utká s domácí Yvonne Meusburgerovou. Semifinále v Bastadu naopak nezvládla Klára Zakopalová, která podlehla Američance Sereně Williamsové.

|Tereza Jelínková |Tenis

Tenistka Zakopalová si v Palermu zahraje semifinále

Český tenista Jan Hernych nezvládl dobře rozehraný zápas s Australanem Lleytonem Hewittem a po porážce 7:6, 4:6 a 2:6 končí na turnaji v Newportu ve čtvrtfinále. Naopak česká tenistka Klára Zakopalová si v Palermu zahraje semifinále po výhře nad Němkou Dinah Pfizenmaierovou 7:5, 6:7 a 6:1.

Tomáš Berdych přehrál Němce Brandse a postupuje do 3. kola Wimbledonu

Tomáš Berdych navázal na svůj úspěšný vstup do grandslamového turnaje ve Wimbledonu. V utkání 2. kola porazil Němce Daniela Brandse ve třech setech, a tak může slavit postup do další fáze významné tenisové soutěže. Dařilo se také Kláře Zakopalové, která přehrála Anniku Beckovou.

|Jakub Kanta |Tenis

Tomáš Berdych otočil v Miami duel 3. kola s Kolumbijcem Fallou

Tenista Tomáš Berdych postoupil na turnaji série Masters v Miami do 4. kola. Turnajová čtyřka odvrátila v koncovce druhé sady dva mečboly a vyřadila za 2 hodiny a 21 minut Kolumbijce Alejandra Fallu po setech 2:6, 7:6 a 6:4. S turnajem se naopak v osmifinále rozloučila Klára Zakopalová, která podlehla Rusce Marii Šarapovové dvakrát 2:6.