Kotleba

Kotleba v textech na iROZHLASU

|Viktor Daněk |Zprávy ze světa

Poslanci chtějí odstřihnout od evropských grantů Kotlebovce a Dělnickou stranu sociální spravedlnosti

Strany, které jsou podle europoslanců krajně pravicové, nejspíš přijdou o miliony korun z evropských peněz. Evropský parlament odmítá vyplatit pravidelný grant Alianci pro mír a svobodu. Do tohoto sdružení patří mezi jinými řecký Zlatý úsvit, slovenští Kotlebovci ale také česká Dělnická strana sociální spravedlnosti. Podle europoslanců jde o nedemokratické strany a na peníze tak nemají nárok.

|Vojtěch Berger, ČRo |Zprávy ze světa

Kotlebův kraj v přebytku a bez závislosti na eurofondech? Přišel o miliardy, tvrdí aktivisté

Na podzim to budou tři roky, co hejtmanské volby v Banskobystrickém kraji vyhrál Marian Kotleba. Šéf krajně pravicové Lidové strany - Naše Slovensko sliboval, že sníží „závislost regionu na eurofondech“. Svůj slib splnil. Některé eurodotace příjemcům sám stopnul a o další miliony eur přišel kraj třeba kvůli porušování zákona či formálním chybám. To kritizují aktivisté, kteří Kotlebu dlouhodobě sledují. Peníze podle nich budou chybět ve školách, v sociálních službách či na silnicích.

|Vojtěch Berger |Zprávy ze světa

Vydržte a neustupujte teroristům, píše Kotleba Janukovyčovi

V záplavě kritiky ze Západu dostal ukrajinský prezident Viktor Janukovyč i jeden podpůrný dopis, a to ze Slovenska. Do Kyjeva napsal Marian Kotleba, krajně pravicový hejtman z Banské Bystrice. Janukovyč podle Kotleby nesmí ustoupit demonstrantům a dopustit, aby Ukrajina vstoupila do Evropské unie.