Autorka

Věra Štechrová

V rozhlase dělám editorku – snažím se sestavit vysílání tak, aby bylo aktuální, zajímavé, objektivní a bez chyb. Vystudovala jsem geografii na Přírodovědecké fakultě UK, a pak také masovou komunikaci na Fakultě sociálních věd UK. K mikrofonu mě poprvé pustili v pražském rádiu City, a pak už přišel Radiožurnál.

RSS autorky

Články autorky

|Věra Štechrová |Ekonomika

Kalousek: Babiš prokazatelně šidí rozpočet. Šéf finanční správy nechce jít proti nadřízenému

ROZHOVOR. Poslanci v úterý ani nezačali jednat o návrhu ministra financí Andreje Babiše na zdanění výnosů z některých korunových dluhopisů. Svůj návrh chtěl připojit jako přílepek k novele, která by zvýšila daňové úlevy dárcům krve. Jenže předkladatelé novely, poslanci TOP 09 a Starostů, předlohu z projednávání stáhli.

|Věra Štechrová |Zprávy z domova

Muž spojovaný s teroristy? Zemanovi chybí profesionalita, informaci zveřejňovat neměl, říká expert

Že se v Česku pohybuje muž spojovaný s islamistickými teroristickými organizacemi? "Takovou informaci neměl prezident zveřejňovat," myslí si Josef Kraus, politolog a bezpečnostní analytik z Masarykovy univerzity. Podle jeho slov tím hlava státu ztížila práci bezpečnostním složkám. Na druhou stranu se ale může jedna o fabulaci, kterou Zeman rád používá, myslí si Kraus.

|Věra Štechrová, Anna Kottová |Zprávy z domova

Zákon o češtině? Chceme jazyk zachovat, říká Ondráček. Bylo by to na hlavu, oponuje Zlatuška

Místo Spider-Mana nově Pavoučí muž, mini market by nahradil malý obchod. Chceme zachovat český jazyk, hájil návrh zákona o úředním jazyce komunistický poslanec Zdeněk Ondráček. Jiří Zlatuška z hnutí ANO ale podobnou normu odmítá. Bylo by to na hlavu, řekl ve vysílání Českého rozhlasu Plus. Podle návrhu z dílny komunistických poslanců se mají všechny nápisy, reklamy nebo názvy filmů překládat do češtiny. Za porušení by hrozila pokuta 15 až 50 tisíc korun.

|Věra Štechrová, bre |Člověk

Měl jsem i strach o holý život, přiznal po 500 km Yukon Arktic Ultra český dobrodruh

Až na hranice lidských možností se rozhodl vydat český dobrodruh Jan Francke. Rozhodl se, že absolvuje nejextrémnější ultramaraton světa, Yukon Arktic Ultra. A dnes došel do cíle. Kvůli zdravotním problémům s nohou sice nezdolal nejdelší 700kilometrovou trasu, ale podařilo se mu dojít do cíle druhé nejdelší trasy dlouhé 512 kilometrů.

|Věra Štechrová, Jaromír Marek |Zprávy ze světa

Pachatelé teroristických útoků v Paříži průběžně komunikovali s médii

Teroristé, kteří zavraždili redaktory a karikaturisty časopisu Charlie Hebdo, i muž, který držel v košer supermarketu v Paříži 20 rukojmích, z nichž čtyři přišli při útoku o život, během policejního zásahu komunikovali s francouzskými médii. Oba telefonáty směřovaly do francouzské zpravodajské stanice BFM TV, nejsledovanější televizní stanice ve Francii. Jako první se redakci ozval Cherif Kouachi, jeden z mužů, který vraždil v sídle redakce týdeníku Charlie Hebdo.

|Jaroslava Malínská, Věra Štechrová, Český rozhlas, Jakub Šídlo, kov |Zprávy z domova

Hnutí ANO chce zákaz prodeje alkoholu ve sněmovně a omezení délky projevů

Hnutí ANO navrhuje zákaz prodeje alkoholu v Poslanecké sněmovně. Jako důvod uvádí, že „se v zaměstnání nepije“ nebo že alkohol může snížit schopnost poslanců se správně rozhodovat. Hnutí také chce také časově omezit vystoupení poslanců na plénu. První reakce ostatních parlamentních stran na tyto návrhy jsou zatím spíše opatrné.

|Ladislav Dvořák, Věra Štechrová, Lucie Maňourová, Simona Bartošová, Mikuláš Kroupa |Historie

Muzeum Policie věnuje konferenci a výstavu poúnorovým převaděčům přes hranici

V pražském Muzeu Policie České republiky probíhá konference o působení kurýrů a převaděčů na státní hranici po komunistickém puči v roce 1948. Ti pomáhali lidem utéct před utužujícím se režimem a naopak zahraničním zpravodajům dostat se do Československa. Často za to oni i jejich pomocníci zaplatili životem nebo mnohaletým žalářem. Muzeum k tématu otevírá také výstavu.