Pojistné události po zářijových povodních dosahují zatím podle odhadů České asociace pojišťoven téměř 19 miliard korun. Výraznou většinu tvoří škody ve firmách.
V českém tisku se v úterý dočtete, že mezi majitele lesů, které zasáhla kůrovcová kalamita, rozdělí vláda 3,6 miliardy korun. Pokryje to ale jen malou část škod, píše Deník N.
Řídit po sklence piva nebo vína se opravdu nevyplatí. Pokud totiž řidič způsobí nehodu pod vlivem, může přijít nejen o řidičský průkaz, ale pojišťovna po něm může také vymáhat způsobenou škodu.
Extrémní sucho, vysoké teploty a desítky požárů, přesně takové je letošní léto v České republice. Pojistných událostí přesto ubylo. Podle pojišťoven jsou lidé opatrnější.
Desítky let staré pojistky domů jsou sice levné, ale nevýhodné. Lidé chtějí ušetřit, a proto si nemění smlouvy, které uzavřeli už před třiceti lety. To se ale řadě z nich může prodražit. Částka, na kterou mají nemovitost pojištěnou, může být totiž i desetinásobně nižší, než je v současnosti hodnota jejich domu.
Soudní dvůr Evropské unie rozhodl, že nejpozději do 21. prosince 2012 musí být odstraněny rozdíly ve výši pojistného a pojistného plnění, které vyplývaly z využití pohlaví jako faktoru při jejich výpočtu. Jednotná cena může vést u vybraných pojištění ke zdražení. Vláda dnes změny v legislativě pojišťovnictví projedná.
Bez použití síly se britským úřadům podařilo zmařit plavbu ruské lodi s pravděpodobným nákladem zbraní pro syrskou vládu. Britská pojišťovna zrušila plavidlu pojistku a de facto mu tak zabránila pokračovat v cestě.
Někteří lidé jsou stále vynalézavější v tom, jak z pojišťoven vylákat peníze. Fingují dopravní nehody, zakládají požáry nebo si vymýšlejí historky o tom, jak přišli k úrazu. Počty pojistných podvodů stále rostou a pojišťovny jsou proto mnohem obezřetnější a velkou část triků odhalí.