Letošní Tour de France se zapsala do historie. A to nejen kvůli trase, kdy se končilo časovkou v Nice místo sprinterského dojezdu v Paříži. O rekordní zápisy se zasloužili cyklisté svými výkony.
Tadej Pogačar ovládl na Tour de France i druhou pyrenejskou etapu a před pondělním volným dnem zvýšil v přímém souboji náskok před Jonasem Vingegaardem na 3:09 minuty.
V únoru se roztočila kola světového pelotonu. Cyklistický profikalendář skýtá celkem 37 akcí, největší pozornost se tradičně upíná na Tour de France. Letošní ročník bude jedinečný nejen svou trasou.
Dvajčata Yatesovi si spolu zabojovala o výhru v úvodní etapě letošní Tour de France. Úspěšnější byl Adam, který Simonovi ujel v závěrečném mírném stoupání a oblékl se do žlutého trikotu.
Col di Granon (Francie)||ČTK|Ostatní sporty|Aktualizováno
Vingegaard zúročil aktivitu svého týmu Jumbo-Visma v posledním stoupání, když zaútočil ze skupiny největších favoritů. Průběžný lídr Tour Tadej Pogačar nástup nezachytil a naopak ztratil.
Jak Polák Rafal Majka končil loňskou Tour de France, tak v úspěších pokračuje i letos. Ke dvěma dřívějším výhrám na kopcích přidal dnešní vítězství v pyrenejské etapě do Cauterets. Nic to sice neudělalo s celkovým vedení Chrise Frooma ze Sky, ale přesto byl jeho týmový spolujezdec Leopold König pořádně unavený.
Francouzi ani nemuseli smutnit, že se na jejich státní svátek radoval z etapového triumfu na cyklistické Tour de France britský závodník. Chris Froome totiž předvedl tak spanilou jízdu, že k oslavám dne dobytí Bastily výrazně přispěl. A popravil přitom všechny své soupeře.
Po poslední alpské etapě Tour de France se do čela průběžného pořadí posunul Andy Schleck. Žlutý trikot pro vedoucího jezdce sebral Thomasi Voecklerovi, který v něm jel dlouhých deset dní.