VIDEO: Stoupenec Trumpa oslavoval jeho vítězství. Heil Trump, křičel během projevu

Nejen na sociálních sítích po Spojených státech se šíří video, na kterém zakladatel organizace Alt-Right Richard B. Spencer slaví vítězství Donalda Trumpa. „Heil Trump,“ křičí na konci svého projevu a někteří lidé v sále opravdu zvedají ruce k nacistickému pozdravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zakladatel organizace Alt-Right při projevu ve Washingtonu. | Foto: Youtube CNN

Na sociálních sítích se teď video šíří spolu s varováními před neonacismem. Uživatelé sociálních sítí v Americe spolu s tímto videem upozorňují na stále větší počet zločinů z nenávisti. Například na konci týdne byly velké demonstrace v New Yorku, kde někdo nacistickými symboly pomaloval školu, kam chodí velký počet dětí z newyorských rodin. A obecně se množí útoky proti menšinám.

Nutno říct, že sám Donald Trump vyzval lidi k tomu, aby s takovýmto jednáním přestali.

Spencer dále mluvil o tom, že Amerika patřila bílým a je na čase jí jim vrátit. Tvrdil, že úkolem rasově bílých je dobývat.

Odkazy na Donalda Trumpa v souvislosti s nebezpečím neonacismu se objevily i během nedělního udílení amerických hudebních cen. Proti zvolenému americkému prezidentovi a neonacismu vystoupila například skupina Green Day.

Marie Machytková, Kateřina Golasovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme