PPF se stává po firmě Berlusconiho druhým největším akcionářem ProSieben

Společnost PPF získala 9,1 procnta akcií ProSieben. Stává se tak druhým největším akcionářem po společnosti MFE, patřící Silviu Berlusconimu. Je připravena na spolupráci s dozorčí radou.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

PPF

PPF | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Skupina PPF získala 9,1 procenta na kapitálu společnosti ProSiebenSat.1 Media SE (ProSieben), jejíž akcie jsou obchodovány na frankfurtské burze. PPF to v úterý oznámila v tiskové zprávě. PPF se tímto stává druhým největším akcionářem ProSieben po společnosti MFE italského mediálního magnáta a politika Silvia Berlusconiho.

PPF měla v pololetí ztrátu 7,73 miliardy korun, podle společnosti je za ní odchod z Ruska

Číst článek

PPF věří, že proces postupující digitalizace služeb ProSieben zvýší hodnotu společnosti pro všechny její akcionáře. PPF je v tomto procesu připravena k součinnosti s managementem a dozorčí radou ProSieben. Skupina je aktivním investorem v oborech telekomunikací, médií a technologií.

Skupina PPF je investiční společností s aktivitami ve 25 zemích a v různých oborech včetně finančních služeb, e-commerce, biotechnologií, nemovitostí, médií a telekomunikací.

PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva ve výši 40 miliard eur a zaměstnává celosvětově 70 000 lidí. PPF má svoji korporátní vlastnickou a řídicí strukturu v Nizozemsku.

Majoritním vlastníkem PPF Group byl až do své předloňské smrti nejbohatší Čech Petr Kellner. Loni v září, po schválení dohody o rozdělení pozůstalosti po Petru Kellnerovi, nabyli dědicové, manželka Renáta a jeho čtyři děti, majoritní podíl 98,93 procenta na společnosti PPF Group.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme