Autor

Eva Hůlková

Znamení: Beran

Životní motto: Dám si kafe, a pak se uvidí…

Co dělám v rozhlase: Dělám, co je třeba, což je úděl lidí ve zpravodajství. Tuto každodenní proměnlivost člověk musí přijmout coby principiální fakt. Od salónů mocných až po bezdomovce – to je můj záběr. Taková práce má svoje kouzlo, i brutální náročnost.

Před rozhlasem: Před rozhlasem jsem byla mamina na mateřské, a to byl absolutně slastný čas. Jinak můj profesní život byl vždycky spojen s veřejnoprávním rozhlasem. Jsem holt takový „veřejnoprávní“ typ…

Co mě baví: Všechno kolem mé dcery, něco kolem mých vztahů k opačnému pohlaví, bezcílné bloumání v lese, domácí zvířecí smečka, číst si vleže, v zimě sjezdové lyže, v létě voda a horký písek, o víkendech vařit složitá jídla po celý den v pyžamu. Baví mě být s lidmi, kteří nejsou okoralí.

Co mě nejvíc dostane: Laskavým slovem a občasným podrbáním za ušima…

Z rozhlasové pavlače: (aneb víte, co se o Vás říká?) Drby spokojeně kolují, a já je neřeším. A tak žijeme vlastně v symbióze…

RSS autora

Články autora

|Eva Hůlková, Tomáš Pavlíček, Veronika Sedláčková, bre |Zprávy z domova

Duka je reprezentantem myšlenky dialogu se společností i uvnitř církve

Pražský arcibiskup Dominik Duka se stal členem nejvyššího vedení katolické církve. Papež Benedikt XVI. ho dnes jmenoval kardinálem. Česko tak má v poradním sboru papeže nově dva zástupce, kardinálem je i Miloslav Vlk. Ten jmenování Duky vnímá i jako vyznamenání a prestiž pro katolickou církev v České republice.

|Eva Hůlková, Jan Pokorný, Kristina Winklerová, Zdeněk Novák |Zprávy z domova

Havel vedl národ ke smíření, svobodě i dobru, vzpomínají duchovní

Úmrtí bývalého českého a československého prezidenta Václava Havla dnes ráno ve věku 75 let zasáhlo také představitele a členy církví. Pražský arcibiskup a primas český Dominik Duka zdůraznil, že se loučí nejen se státníkem, ale především s přítelem. Seznámili se spolu totiž na začátku 80. let ve věznici na Borech.

|Pavla Dluhoschová, Eva Hůlková, Ľubomír Smatana, Lucie Maňourová |Zprávy z domova

Připomínka Cyrila a Metoděje zřejmě byla stanovena záměrně

Svátek Cyrila a Metoděje se slaví 5. července v náhradním termínu. Ještě v 19. století oslavy připadaly na jaro, ale kvůli počasí byl svátek věrozvěstů přemístěn na červenec. A protože představitelé kléru uvažovali i politicky, stanovili datum svátků přesně den před výročí upálení Jana Husa, patrně proto aby vzpomínku na kacíře potlačili.

|Eva Hůlková, Lenka Rafaelová, pir |Zprávy z domova

Začíná rok sv. Anežky České

Celý tento rok patří sv. Anežce České. Součástí oslav bude vědecká konference, koncerty, soutěže a vše vyvrcholí na podzim unikátní výstavou. Dnes v osmnáct hodin při mši svaté v pražském kostele sv. Františka z Assisi zahájí rok sv. Anežky pražský arcibiskup Dominik Duka.

|Eva Hůlková, Lenka Rafaelová, Václav Rojík |Zprávy z domova

Češi si připomínali 92. výročí vzniku republiky

Češi si dnes připomínají 92. výročí vzniku samostatného Československa. Oslavy jako každoročně vyvrcholí večer na Pražském hradě, kde prezident Václav Klaus udělí státní vyznamenání. Podle neoficiálních informací ocení mimo jiné ředitele Národní galerie Milana Knížáka nebo hokejistu Jaromíra Jágra.