Autor

Eva Hůlková

Tvůrčí skupina náboženských pořadů

Moderuje pořad Doteky víry a pravidelně připravuje příspěvky pro Křesťanský týdeník. Tyto pořady o víkendu vysílá Český rozhlas 1 - Radiožurnál. S Českým rozhlasem Plus spolupracuje na pořadu Hovory o vztazích.

Na Radiožurnálu působí od počátku existence. Nyní se zabývá duchovními pořady, v minulosti dlouhé roky zajišťovala zpravodajství z politiky, se zaměřením na Hrad, včetně Hovorů z Lán.

Narodila se v roce 1959, a je celoživotní rozhlasák.

RSS autora

Články autora

|Eva Hůlková, Tomáš Pavlíček, Veronika Sedláčková, bre |Zprávy z domova

Duka je reprezentantem myšlenky dialogu se společností i uvnitř církve

Pražský arcibiskup Dominik Duka se stal členem nejvyššího vedení katolické církve. Papež Benedikt XVI. ho dnes jmenoval kardinálem. Česko tak má v poradním sboru papeže nově dva zástupce, kardinálem je i Miloslav Vlk. Ten jmenování Duky vnímá i jako vyznamenání a prestiž pro katolickou církev v České republice.

|Eva Hůlková, Jan Pokorný, Kristina Winklerová, Zdeněk Novák |Zprávy z domova

Havel vedl národ ke smíření, svobodě i dobru, vzpomínají duchovní

Úmrtí bývalého českého a československého prezidenta Václava Havla dnes ráno ve věku 75 let zasáhlo také představitele a členy církví. Pražský arcibiskup a primas český Dominik Duka zdůraznil, že se loučí nejen se státníkem, ale především s přítelem. Seznámili se spolu totiž na začátku 80. let ve věznici na Borech.

|Pavla Dluhoschová, Eva Hůlková, Ľubomír Smatana, Lucie Maňourová |Zprávy z domova

Připomínka Cyrila a Metoděje zřejmě byla stanovena záměrně

Svátek Cyrila a Metoděje se slaví 5. července v náhradním termínu. Ještě v 19. století oslavy připadaly na jaro, ale kvůli počasí byl svátek věrozvěstů přemístěn na červenec. A protože představitelé kléru uvažovali i politicky, stanovili datum svátků přesně den před výročí upálení Jana Husa, patrně proto aby vzpomínku na kacíře potlačili.

|Eva Hůlková, Lenka Rafaelová, pir |Zprávy z domova

Začíná rok sv. Anežky České

Celý tento rok patří sv. Anežce České. Součástí oslav bude vědecká konference, koncerty, soutěže a vše vyvrcholí na podzim unikátní výstavou. Dnes v osmnáct hodin při mši svaté v pražském kostele sv. Františka z Assisi zahájí rok sv. Anežky pražský arcibiskup Dominik Duka.