Před 40 lety zastřelil Johna Lennona. Letos Chapman pojedenácté marně žádal o propuštění

Muž, který v roce 1980 zastřelil zpěváka Johna Lennona, pojedenácté neuspěl se žádostí o podmínečné propuštění, informovala ve středu agentura AP.

Albany (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mark David Chapman na snímku z roku 2018 | Foto: Courtesy New York State Department of Corrections and Community Supervision | Zdroj: Reuters

Soud Marku Davidu Chapmanovi kvůli vraždě zakladatele a zpěváka legendárních The Beatles vyměřil doživotní trest s možností podmínečného propuštění nejdříve po dvaceti letech.

Naposledy se žádostí o možnost opustit podmínečně vězení neuspěl před dvěma lety, znovu o to bude moci žádat v srpnu 2022. Trest si odpykává ve věznici nedaleko Buffala ve státu New York.

Vrah Johna Lennona Mark David Chapman | Foto: Chip East | Zdroj: Reuters

Chapman Lennona zastřelil 8. prosince večer před hudebníkovým bytem na Manhattanu. Stalo se to několik hodin poté, co mu Lennon podepsal album Double Fantasy, které nahrál s Yoko Ono. Chapman v minulosti řekl, že s každým rokem se „víc a víc stydí“ za zločin, který spáchal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme