Kulturní tipy: Po náplavce s Gebrianem, online koncert skupiny Olympic a Jatka78 zahajují léto

Architekt Adam Gebrian povede komentovanou prohlídku po pražské náplavce na Rašinově nábřeží. Mluvit bude třeba o nedávno zrekonstruovaných kobkách. Kulturní prostor Jatka78 v pražských Holešovicích opět po roce otevírá letní scénu. Hrát se bude pod širým nebem. Naopak na internetu se v sobotu představí legendární skupina Olympic, která bude při koncertu zároveň hledat nového člena.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pro návštěvníky byl připraven bohatý program: živá hudba, rozhovory s architekty, architektonická procházka, taneční performance nebo cesta parníčkem.

Od 14.00 se můžou zájemci zapojit ke komentované prohlídce, kterou povede architekt Adam Gebrian. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Lady Gaga vydá nové album

Držitelka Oscara, Zlatého glóbu a ceny Grammy Lady Gaga vydává nové album. Na desce Chromatica najdou posluchači 16 nových písní, na kterých zpěvačka opět dokazuje, že je královnou dance popu. Ke spolupráci si pozvala Arianu Grande a nebo sira Eltona Johna. Na šesté studiové album Lady Gaga se čekalo několik měsíců, jeho vydání bylo přesunuto a to kvůli pandemii koronaviru.

Olympic pro seniory

On-line vystoupení bude zároveň konkurzem na nového klávesistu. Koncertní formát, který je v pětapadesátileté kariéře legendární kapely Olympic zcela nevídaný, se odehraje v sobotu 30. května v rámci pokračování charitativního pořadu Víkend pro seniory 2 s podtitulem Tahle země je i pro starý. Cílem přímého přenosu, je podpořit seniory patřící k nejvíce ohroženým nemocí covid-19.

Opravené kobky na náplavkách se poprvé otevřely veřejnosti, od listopadu se v nich spustí provoz

Číst článek

Procházka po náplavce

Nově opravená pražská náplavka na Rašínově nábřeží nabízí vyžití nejen pro ty, kteří se chtějí pobavit s přáteli u drinku, ale i pro milovníky architektury. Od 14.00 se můžou zapojit ke komentované prohlídce, kterou povede architekt Adam Gebrian. Zájemci se dozví podrobnosti o zrekonstruovaných kobkách, kterých je na celé náplavce 20. Součástí programu bude i hudební doprovod a diskuze s autorem kobek Petrem Jandou.

Jatka78 zahajují sezonu

Kulturní prostor Jatka78 v pražských Holešovicích opět po roce otevírá letní scénu. Diváci tak pod širým nebem uvidí například premiéru představení Kaleidoscope od souboru Cirk La Putyka, které režisér Maksim Komaro koncipoval přímo pro hraní venku. Své představení na venkovní scéně přichystá i Amerikánka s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou. Chybět nebudou ani soubory Vosto5, Bratři v tricku nebo My kluci, co spolu chodíme.

Jiří Štefl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme