Kubalík gólem přispěl k obratu Chicaga a je druhým nejlepším českým střelcem v NHL. Skóroval i Hertl

Český hokejový útočník Dominik Kubalík pomohl Chicagu gólem k výhře nad Nashvillem 5:4 v prodloužení a s patnácti brankami je druhý nejlepší český střelec v NHL. Skóroval také Tomáš Hertl, prohru San Jose ve Vegas 2:5 ale neodvrátil.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Hertl (druhý zprava) slaví se spoluhráči gól do sítě Vegas

Tomáš Hertl (druhý zprava) slaví se spoluhráči gól do sítě Vegas | Foto: Pool Photos-USA Today Sports | Zdroj: Reuters

Chicago ve třetí třetině zvrátilo nepříznivě se vyvíjející skóre a v rozmezí 51. a 53. minuty srovnalo zápas s Nashvillem z 1:4 na 4:4. Postupně se prosadili Wyatt Kalynuk, Vinnie Hinostroza a na 4:4 srovnal Kubalík.

Plzeňský rodák se objevil úplně sám mezi kruhy a po přihrávce Piuse Sutera překonal střelou nad rameno brankáře Predators Juuseho Sarose. O obratu Blackhawks rozhodl po třech minutách prodloužení Brandon Hagel.

San Jose prohrálo ve Vegas 2:5 a na výhru čeká už sedm zápasů. Tomáš Hertl v 32. minutě překonal Marca-Andreho Fleuryho tvrdou ranou z úhlu, kterou poslal Sharks do vedení 2:1, Vegas ale čtyřmi góly skóre duelu otočili a došli si pro osmou výhru v řadě.

NHL

Chicago - Nashville 5:4 v prodl. (1:1, 0:2, 3:1 - 1:0)
Branky: 5. Suter, 51. Kalynuk, 52. Hinostroza, 53. Kubalík, 63. Hagel – 15. Tolvanen, 34. Sissons, 40. Mikael Granlund, 41. Kunin. Střely na branku: 30:40. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Hagel, 2. M. Subban (oba Chicago), 3. Mikael Granlund (Nashville).

Arizona - Minnesota 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 8. Dvorak – 23. Fiala, 45. M. Foligno, 59. Kaprizov, 60. Sturm. Střely na branku: 40:23. Diváci: 3736 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Fiala (oba Minnesota), 3. Dvorak (Arizona).

Edmonton - Montreal 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
Branky. 24. a 59. McDavid, 58. Nugent-Hopkins – 24. a 56. J. Anderson, 20. Lehkonen, 49. Toffoli. Střely na branku: 25:31. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. J Anderson (Montreal), 2. McDavid (Edmonton), 3. S. Weber (Montreal).

Vegas - San Jose 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 7. a 54. Marchessault, 33. Mark Stone, 40. Tuch, 60. Janmark – 3. Meier, 32. Hertl. Střely na branku: 40:33. Diváci: 3950 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Marchessault, 2. Theodore, 3. Pacioretty (všichni Vegas).