Spravily jsme si s holkama chuť, usmívala se po štafetě Rosolová

Zlatá s bronzovým koncem byla včerejší neděle pro české atlety na halovém evropském šampionátu v Göteborgu. Medaile se nakonec houpala na krku hned deseti z nich.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bronzová česká štafeta: Denisa Rosolová, Jitka Bartoničková, Lenka Masná a Zuzana Hejnová (zleva doprava) | Zdroj: Reuters

Byl to hodně hektický závěr jinak celkem pohodového a z českého pohledu úspěšného šampionátu. Po bronzových výkonech koulaře Prášila a výškaře Báby si pro zlato doběhl suverénní čtvrtkař Maslák a fanoušky přebolelo mírné zklamání ze čtvrtky žen, kde se medaile také čekaly, ale na Češky nakonec nezbyly. O to větší byla hlavně pro samotné závodnice radost ze třetího místa v závěrečné štafetě.

„Určitě je to náplast pro mě i pro Zuzku a hlavně pro Léňu, která tam včera žuchla. Jsem ráda, že jsme se dokázaly zmátožit, ten čas je myslím si hodně slušný,“ usmívala se Denisa Rosolová, která se pár hodin předtím jen těžko smiřovala s pátým místem v individuálním závodě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští atleti vezou z HME pět medailí, tři individuální a dvě ze štafet

Naprosto stejně na tom byla Zuzana Hejnová a velkou satisfakcí byla bronzová štafeta také pro Lenku Masnou. Tu pro změnu dělily jen tisíciny sekundy od postupu do finále individuálního závodu na 800 metrů.

„Hrozně mě mrzelo, že mi to finále uteklo, takže jsem chtěla udělat maximum, aby aspoň ta bronzová medaile byla jako náplast. Třešnička na dortu chyběla, ale tohle je super.“

A ještě to nebylo v neděli večer v hale Skandinavia všechno. Mužská štafeta měla dohru totiž ještě dlouho potom, co dějiště závodů všichni opustili.

Čtvrtá česká čtveřice totiž nejdřív slavila bronz po diskvalifikaci Britů, kteří ale za chvíli uspěli s odvoláním. Po další hodině už ale bylo zase všechno jinak. A tak si Maslák a spol. mohli bronzovou oslavu zopakovat. Tentokrát po potrestání polských běžců.

Miroslav Bureš, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme