Denisa Rosolová

Denisa Rosolová v textech na iROZHLASU

|Jakub Marek, Vojtěch Man |Atletika

Rosolová skončila po srážce se soupeřkou v nemocnici, je ale v pořádku

Sprinterka Denisa Rosolová skončila po rozběhu čtyřstovky na halovém mistrovství Evropy v nemocnici. Po těžkém pádu ji museli pořadatelé odnést z dráhy na nosítkách. Vyšetření v bělehradské nemocnici vážnější zranění neodhalilo. Mluvčí Českého atletického svazu Karolína Farská uvedla, že česká reprezentantka je pouze potlučená a bolí ji hlava, hrudník a břicho.

|Radek Šamša |LOH 2016 Rio de Janeiro

Hejnová poběží finále čtvrtky překážek, oštěpařka Špotáková bude bojovat o třetí zlato z Her

Českou atletku Zuzanu Hejnovou čeká finále na trati 400 metrů překážek. Semifinále zaběhla v čase 54,55 sekundy a nechala za sebou všech sedm soupeřek. Denisa Rosolová ve svém semifinále naopak protnula cíl jako poslední a do boje o medaile nezasáhne. Naopak oštěpařka Barbora Špotáková si druhým hodem v kvalifikaci zajistila účast v hlavní soutěži, kterou vyhrála v Londýně 2012 i Pekingu 2008.

|Miroslav Augustin, Radek Šamša |LOH 2016 Rio de Janeiro

Rosolová se s Helceletem v Riu jen navštěvuje. Pro rady si za mnou chodit nemusí, tvrdí zkušená atletka

Na vojně se kdysi stal z bažanta mazák po prvním roce služby. Olympionici tak mezi sebou říkají těm, kteří už mají na hrách nějaký start za sebou. To platí i o Denise Rosolové, která startuje pod pěti kruhy počtvrté. Poprvé má však po svém boku partnera Adama Sebastiana Helceleta, jenž bude reprezentovat v desetiboji.

| ČTK, Vojtěch Man |Atletika

Špotáková přišla o neporazitelnost, v Birminghamu skončila druhá

Česká oštěpařka Barbora Špotáková přišla o neporazitelnost, kterou hájila po návratu k závodům po mateřské pauze. Na mítinku Diamantové ligy v Birminghamu skončila druhá výkonem 62,89 metru. Na stupně vítězů se prosadila také Denisa Rosolová, která doběhla třetí v závodu na 400 metrů překážek.

|Petr Hašek |Atletika

Atleti Rosolová, Maslák, Holuša i Masná na mistrovství světa postoupili

Čtyřstovkaři Denisa Rosolová a Pavel Maslák, mílař Jakub Holuša a osmistovkařka Lenka Masná postoupili z rozběhů na halovém mistrovství světa v Sopotech, naopak vyřazen je koulař Tomáš Staněk. Zatímco Rosolovou s Maslákem čeká ještě dnes semifinále, Holuša s Masnou postoupili přímo do bojů o medaile.