Stíhačku v Oberhofu ovládl Francouz Fourcade. Šlesingr obsadil sedmé místo

Francouz Martin Fourcade ovládl stíhací závod v Oberhofu a získal osmý triumf v aktuálním Světovém poháru. Startoval z osmé pozice a s jedinou chybou dorazil do cíle s náskokem minuty a téměř deseti sekund. Nejlepší z Čechů byl Michal Šlesingr, který neudržel druhou pozici po sprintu a skončil na sedmém místě. Druhou pozici obsadil ve stíhačce Němec Arnd Peiffer a třetí dojel Ital Dominik Windisch.

Suverén Světového poháru Martin Fourcade

Suverén Světového poháru Martin Fourcade | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Michal Šlesingr začal závod na střelnici s čistým kontem. Po druhé střelbě v leže se odsunul na čtvrtou pozici s jednou chybou, na první stojce přidal dvě trestná kola, ale stále udržoval čtvrté místo. Poslední položku ale velmi komplikoval vítr a Šlesingr zaznamenal tři chyby a strávil na střelnici minutu a sedm sekund. Vyjížděl jedenáctý, ale ještě se mu podařilo předjet čtyři závodníky.

„Sedmé místo je slušný výsledek, docela jsem se na něj nadřel v posledním kole po stojce, ale je to škoda, šance byla. Na druhou stranu podmínky jsou těžké a je to tom, kdo s tím zabojuje líp a mně se to dneska nepovedlo,“ řekl Šlesingr.

00:00 / 00:00

Michal Šlesingr neudržel druhé místo ze sprintu ve stíhacím závodě a klesl na sedmou příčku - hlavně kvůli tomu, že se nevyrovnal s náročnými větrnými podmínkami

Po druhé střelbě s jednou chybou začal nastupovat Martin Fourcade, který startoval z osmé pozice a před třetí střelbou se dostal na druhou příčku za Němce Erika Lessera. Po čisté střelbě se ale Francouz osamostatnil na čele závodu a bez problému si dojel pro vítězství.

Z českých zástupců byl střelecky nejlepší Ondřej Moravec, který jel pouze dvě trestná kola, ale propadl se na jednadvacáté místo. Krčmář skončil se čtyřmi chybami osmadvacátý, pohoršil si o sedm míst.

Trať byla dnes poměrně těžká kvůli povětrnostním podmínkám, místy byl protivítr a nafoukaný sníh na trati. Hlavně na položkách ve stoje dělal vítr biatlonistům problém.

Silný vítr komplikoval střelbu

„Položka ve stoje je na vítr náchylnější, když vít fouká, tak to s člověkem pohupuje. Na té poslední položce byl vítr značný, ale chtěl jsem to tam odstřílet i za cenu toho, že tam budu déle, protože jsem věděl, že soupeři budou chybovat, že tam je příležitost. Ale zápasil jsem tam s tím stejně, nebo hůř než oni a strávil jsem tam velký čas.“

Adam Václavík měl závod rozjetý slibně, chvíli byl desátý, ale na třetí střelbě čtyřikrát netrefil a spadnul na třiatřicátou pozici. Vítěz sprintu Rakušan Julian Eberhard selhal na poslední střelbě, kde minul všechny terče, a propadl se na devatenácté místo.

Od 14:40 pojedou stíhací závod ženy. První vyrazí Gabriela Koukalová s náskokem jednadvaceti sekund před Finkou Kaisou Mäkäräinenovou.

Martin Fourcade dojel do cíle pozadu | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Závody SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):
Muži - stíhací závod (12,5 km):
1. M. Fourcade (Fr.) 36:45,7 (1 tr. okruh), 2. Peiffer (Něm.) -1:09,9 (3), 3. Windisch (It.) -1:32,4 (5), 4. Svendsen (Nor.) -1:32,6 (5), 5. Lesser (Něm.) -1:36,1 (5), 6. Babikov (Rus.) -1:40,7 (5), 7. Šlesingr (ČR) -1:54,0 (6), 8. L'Abee-Lund (Nor.) 1:55,3 (5), 9. Pryma (Ukr.) -1:55,3 (2), 10. Cvetkov (Rus.) -2:03,9 (4), ...21. Moravec -2:50,1 (2), 28. Krčmář -3:37,4 (4), 33. Václavík (všichni ČR) -4:23,6 (7).
Průběžné pořadí SP (po 10 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 562 b., 2. Šipulin (Rus.) 352, 3. Schempp (Něm.) 310, 4. J. Bö (Nor.) 308, 5. Peiffer 303, 6. Cvetkov 299, ...13. Šlesingr 221, 15. Moravec 209, 16. Krčmář 201, 45. Soukup (ČR) 51, 52. Václavík 32, 81. Krupčík (ČR) 3.
14:40 stíhací závod 10 km ženy.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít