Po odkladech odstartovala raketa Falcon 9. Nákladní loď Dragon míří k vesmírné stanici

Společnost SpaceX v sobotu z Floridy úspěšně vyslala raketu Falcon 9 s nákladní lodí Dragon, která nese 2,5 tuny zásob pro Mezinárodní vesmírnou stanici, napsala agentura AP. Nynější let Falconu musel být z technických důvodů několikrát odložen, naposledy v pátek. Dragon by měl dorazit k vesmírné stanici v pondělí.

Mys Canaveral (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Společnost SpaceX v sobotu z Floridy úspěšně vyslala raketu Falcon 9 s nákladní lodí Dragon

Společnost SpaceX v sobotu z Floridy úspěšně vyslala raketu Falcon 9 s nákladní lodí Dragon | Zdroj: NASA

Let tohoto Falconu 9 byl opakovaně odkládán, mimo jiné i kvůli potížím s rozvodem elektrické energie na ISS. Páteční odklad pak způsobil únik helia na druhém stupni raketového nosiče a problémy s přistávací plošinou v Altantiku. Všechny potíže se nyní podle agentury AP podařilo odstranit.

Loď Dragon není vybavena systémem automatického připojení ke stanici. Přistání vypadá tak, že robotická paže nejprve loď zachytí a poté ji astronauti připojí k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS).

První stupeň rakety přistál několik minut po startu na plošině vzdálené zhruba 22 kilometrů od pobřeží.

Původně se měla raketa vrátit na Cape Canaveral, ale SpaceX tam stále odstraňuje následky nezdařeného testu lodi pro přepravu posádek Crew Dragon, informovala agentura AP. Incident se stal 20. dubna a prázdná kapsle Dragonu při něm byla zničena.

K ISS nyní míří zásobovací loď Dragon a k posádce vesmírné stanice dopraví 2500 kilogramů zásob a dalšího materiálu. Jde o druhý vesmírný let tohoto Dragonu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme