Na Floridě vydražili za téměř čtyři miliony dolarů mustang, ve kterém se proháněl Steve McQueen

Ford Mustang, za jehož volantem ve filmu Bullittův případ seděl Steve McQueen, se o víkendu stal nejdražším zástupcem řady všech dob. Na aukci se vůz z roku 1968 prodal za 3,7 milionů dolarů, tedy za přibližně 85 milionů korun. Otec dosavadního vlastníka koupil vůz v roce 1974 za 3,5 tisíce dolarů, obecně se pak mustangy z roku 1968 v USA podle odborníků prodávají za asi 70 tisíc.

Florida/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prodaný mustang se do historie zapsal díky možná nejznámější filmové honičce. Steve McQueen se při ní bezmála jedenáct minut prohání ulicemi San Franciska, a jak uvádí CNN, záběry právě z automobilové honičky znají i lidé, kteří film Bullittův případ, v anglickém originále Bullitt, nikdy neviděli.

Ford Mustang GT z roku 1968 se díky víkendové dražbě aukční společnosti Mecum stal nejdražším mustangem v historii. Překonal loňský prodej vozu Shelby GT500 z roku 1967, který se na loňské aukci stejného pořadatele vydražil za 2,2 milionu dolarů.

Filmový mustang byl dlouho považován za ztracený. V 70. letech ho rodina dosavadního majitele používala jako svůj rodinný vůz, vozil tak hlavně nákupy. Na začátku 80. let se vůz porouchal a zmizel ze silnic. Až na začátku nového milénia ho syn Roberta Kiermana za pomoci automobilky Ford, která chystala v té době výroční edici mustangu, opravil a pro veřejnost „znovunalezl“.

Od Kiermana se mustang v minulosti několikrát pokoušel koupit i sám McQueen, ale nikdy nepochodil. Samotný Kierman se k vozu dostal přes inzerát v novinách, který napsal muž, jenž vůz zakoupil od zaměstnance filmového studia, které film produkovalo.

zit Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme